Sparta je ve finále. Korejce porazil Blažek, z penalty

26. 1. 2009 13:35
Rozhodující penaltu proměnil brankář Jaromír Blažek
Radost fotbalistů Sparty - ilustrační foto
Radost fotbalistů Sparty - ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Hongkong - Fotbalisté pražské Sparty postoupili v pondělí do finále Novoročního turnaje v Hongkongu. Pražský celek ovšem zvítězil v semifinálovém střetnutí proti korejskému mistru Suwon Blue Wings až na penalty.

V normální hrací době totiž skončilo utkání bezbrankovou remízou.

"Šance jsme rozhodně měli, k vítězství jsme měli stále blíže," uvedl po zápase kouč Jozef Chovanec.

O postupu českého vícemistra rozhodla v penaltovém rozstřelu navíc až desátá série, kdy zaznamenal vítěznou trefu samotný brankář Jaromír Blažek.

Sparťané mohou navázat na vítězství, které v turnaji zaznamenali v roce 1990 jejich předchůdci a v roce 2000 česká reprezentace.

Před deseti tisícovkami fanoušků se hrál na moderním stadionu vyrovnaný zápas. Český vicemistr měl mírně navrch před přestávkou, soupeři patřil druhý poločas, těsně před koncem byl ovšem jeden z korejských hráčů vyloučen.

Gól potom nepadl, a tak stejně jako v prvním duelu o finále rozhodoval penaltový rozstřel.

V něm se jako první netrefil v třetí sérii sparťan Žofčák, ale brzy ho napodobil jeden ze soupeřů a následně se hráči na obou stranách nemýlili až do desáté série.

Jako jediný se tak ke střelbě nedostal stoper Tomáš Řepka, místo kterého dramatickou koncovku vyřešil sparťanský gólman Blažek.

Sparta bude hrát finále proti výběru Jižní Číny, jenž dnes vyřadil po remíze 1:1 a následném rozstřelu domácí výběr Hongkongu, který tak neobhájí loňské prvenství.

"Jsem spokojen s přístupem hráčů, zvolili jsme náročný způsob hry s presinkem, ale přes únavu z tréninku se s tím dokázali kluci vyrovnat," uvedl trenér Jozef Chovanec.