Soud zavřel znojemským fotbalistům stadion

ČTK ČTK
20. 2. 2015 12:13
Okresní soud ve Znojmě předběžným opatřením zavřel znojemským fotbalistům stadion.
Fotbalový stadion ve Znojmě
Fotbalový stadion ve Znojmě | Foto: Romana Holišová

Znojmo - Okresní soud ve Znojmě předběžným opatřením zavřel znojemským fotbalistům stadion. Vyplývá to ze středečního usnesení, které ČTK poskytl ředitel firmy Prostavby Jaroslav Bubla. Firma se domáhá zaplacení dluhu 17 milionů korun za rekonstrukci trávníku v roce 2013.

Vedení druholigového klubu se teprve dnes s usnesením seznámilo. Počká do pondělního zasedání zastupitelstva, jak se bude situace dále řešit, řekl ČTK zástupce sdružení 1. SC Znojmo mládež Miroslav Steinhauser.

Fotbalisté nesmí hrát ani trénovat

Firma dosud peníze nemá, protože zadavatel oprav 1. SC Znojmo mládež neměl zajištěné financování. Bubla prohlásil, že jedním z viníků situace je starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD), který stavbu spustil, přestože peníze nebyly zajištěné. Ten toto tvrzení popřel, odpovědnost podle něj leží na zástupcích sdružení.

Řešením problémů okolo stadionu se mělo věnovat pondělní zastupitelstvo i bez ohledu na soudní usnesení. "Zřejmé je, že na stadionu nesmíme ani hrát, ani trénovat. Zatím využíváme umělou trávu a také hřiště v Jevišovicích. Co bude dál, to je teď těžké říct," řekl Steinhauser. V usnesení se píše, že předběžné opatření platí až do pravomocného vyřešení žaloby stavební firmy. V druhé lize má Znojmo první domácí zápas v jarní části sezony na programu 15. března.

Dotace nepřišla

Město se snaží již několik týdnů společně s klubem a občanským sdružením situaci řešit. Na rekonstrukci trávníku se totiž nepodařilo získat dotaci. Gabrhel chce oslovit znovu kraj a ministerstvo školství, zda by s financováním nepomohli.

"Každopádně se k tomu budeme muset postavit čelem, pokud to bude neprůchodné," řekl v lednu Gabrhel. Město se sice zavázalo, že na rekonstrukci trávníku dá deset procent částky, avšak pokud by nyní mělo zaplatit celou sumu, musí to schválit zastupitelstvo. I pro vedení města je aktuální situace zcela nová, proto se k ní vyjadřuje jen opatrně. "Celou situaci předáme právníkům k posouzení, co to pro nás znamená," řekla ČTK mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Městu patří pozemky pod stadionem.

Problémy od postupu

Se znojemským stadionem se táhnou peripetie od postupu do první ligy v roce 2013. Aby ji fotbalisté mohli hrát, musel stadion splňovat požadované parametry. Rekonstrukce hrací plochy a pokládka vyhřívaného trávníku byla jednou ze čtyř částí komplexní opravy za 100 milionů korun.

Žadatelem opravy tribun, které se kolaudovaly loni na podzim, bylo město. Na další dvě části, tedy na opravu kotelny a stavbu osvětlení, žádalo občanské sdružení. I ty by měly být co nejdříve hotové. Všechny práce však byly opožděné proti původním předpokladům a hrozilo, že Znojmo nebude moct dál hrát první ligu, nakonec však sestoupilo. Jediný rok v nejvyšší soutěži odehrálo v Brně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy