Soldado v závěru zachránil pro Španělsko tři body s Gruzií

11. 9. 2012 21:50
Překvapivým výsledkem málem skončilo utkání Španělska s Gruzií. Mistři Evropy i světa vystřelili tři body až v 86. minut, kdy se trefil Soldado.
Podívejte se na sestřih z utkání Gruzie - Španělsko. | Video: youtube.com

Tbilisi - Překvapivým výsledkem málem skončilo utkání fotbalistů Španělska s Gruzií. Mistrům Evropy i světa vystřelil první tři body do kvalifikace na MS 2014 až v 86. minutě Roberto Soldado.

Hosté se trápili až do 80. minuty. To totiž přišel na hřiště Fábregas, který o o chvíli později vymyslel skvělou přihrávku na Soldada a ten tak rozhodl zápas.

Španělé měli sice většinu zápasu více ze hry, dostávali se do šancí, ale žádná nevedla ke gólu.

Potíže ale něměli jen s efektivitou. V druhém poločase například Amisulashvili nastřelil tyč Casillasovy branky.

Svěřenci trenéra Vincenta del Bosqueho tak získali první tři body do skupiny I, kde se ještě potkají s týmy Francie, Běloruska a Finska.

Neuznaný gól Turecku nevadil

Suverénně si naopak počínalo Turecko, které jasně přehrálo Estonsko 3:0.

V prvním poločase ale mohli vývoj utkání ovlivnit i rozhodčí, kteří za bezgólového stavu neuznali regulérní gól do estonské sítě.

Jeden z obránců hostů vykopával střelu Yilmaze už zpoza brankové čáry. Turkům to ale vůbec nemuselo vadit. Ještě do přestávky se totiž trefil Belözoğlu.

Od 20. minuty navíc domácí hráli přesilovku, protože dostal červenou kartu hostující Jääger. V druhé půli tak Bulut a Inan přidali další góly a Turecko si došlo pro jasné tři body.

Argentinci i přes remízu drží vedení

Fotbalisté Argentiny v kvalifikaci o postup na mistrovství světa remizovali v Peru 1:1 a udrželi první místo v tabulce. V Limě přitom nebyli daleko od porážky, protože domácí Claudio Pizarro neproměnil penaltu a ve druhém poločase Paulo Cruzado trefil tyč.

"Byl to spíš boj než fotbal. Vůbec nám nedovolili hrát tak, jak bychom chtěli," uvedl Lionel Messi, který v reprezentaci vyšel naprázdno poprvé po šesti zápasech, v nichž nastřílel celkem deset branek.

Argentina má v čele kvalifikační tabulky na kontě 14 bodů, po jejím zaváhání v Peru se však na rozdíl jediného bodu dotáhly Kolumbie s Ekvádorem. Kolumbie porazila v deseti hrající Chilany 3:1, Ekvádor remizoval s Uruguayí 1:1. Na mistrovství v Brazílii v roce 2014 postoupí přímo čtyři celky, pátý čeká baráž s asijským soupeřem.

Ve špatných výkonech naopak pokračovala Paraguay, která prohrála doma 0:2 s Venezuelou. Čtvrtfinalista předloňského mistrovství světa nasbíral pouhé čtyři body a patří mu poslední místo. Venezuela už získala 11 bodů a drží naději na historický postup, protože jako jediný jihoamerický celek na světovém šampionátu nikdy nestartovala.

Výsledky:

Skupina A:

Srbsko - Wales 6:1 (3:1)

Branky: 16. Kolarov, 24. Tošič, 39. Djuričič, 55. Tadič, 80. Ivanovič, 90. Sulejmani - 31. Bale. Rozhodčí: Gomes (Port.).

Belgie - Chorvatsko 1:1 (1:1)

Branky: 45.+2 Gillet - 6. Perišič. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Skotsko - Makedonie 1:1 (1:1)

Branky: 43. Miller - 11. Noveski. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

Skupina C:

Švédsko - Kazachstán 2:0 (1:0)

Branky: 37. Elm, 90.+4 Berg. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).

Rakousko - Německo 1:2 (0:1)

Branky: 57. Junuzovic - 44. Reus, 52. Özil z pen. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Skupina D:

Rumunsko - Andorra 4:0 (2:0)

Branky: 29. Torje, 44. Lazar, 90.+1 Gaman, 90.+3 Maxim. Rozhodčí: Radovanovič (Č. Hora).

Turecko - Estonsko 3:0 (1:0)

Branky: 44. Emre, 60. Umut, 75. Selcuk. Rozhodčí: Borski (Pol.). ČK: 19. Jääger (Est.)

Skupina E:

Kypr - Island 1:0 (0:0)

Branka: 57. Makridis. Rozhodčí: Delferiere (Belg.). ČK: 87. Ottesen (Isl.).

Norsko - Slovinsko 2:1 (1:1)

Branky: 26. Henriksen, 90.+4 J. A. Riise z pen. - 17. Šuler. Rozhodčí: Aydinus (Tur.).

Skupina F:

Izrael - Rusko 0:4 (0:2)

Branky: 7. a 64. Keržakov, 18. Kokorin, 77. Fajzulin. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Severní Irsko - Lucembursko 1:1 (1:0)

Branky: 14. Shiels - 87. Da Mota. Rozhodčí: Glodjovič (Srb.).

Skupina G:

Bosna a Hercegovina - Lotyšsko 4:1 (1:1)

Branky: 12. z pen. a 54. Misimovič, 44. Pjanič, 90.+2 Džeko - 5. Gorkšs. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

Slovensko - Lichtenštejnsko 2:0 (1:0)

Branky: 36. Sapara, 78. Jakubko. Rozhodčí: Evans (Wal.).

Řecko - Litva 2:0 (0:0)

Branky: 55. Ninis, 72. Mitroglou. Rozhodčí: Courtney (Sev. Ir.).

Skupina H:

San Marino - Černá Hora 0:6 (0:2)

Branky: 26. a 51. Beqiraj, 78. a 82. Delibašič, 24. Djordjevič, 69. Zverotič. Rozhodčí: Doyle (Ir.).

Polsko - Moldavsko 2:0 (1:0)

Branky: 33. Blaszczykowski z pen., 81. Wawrzyniak. Rozhodčí: Spathas (Řec.).

Londýn: Anglie - Ukrajina 1:1 (0:1)

Branky: 87. Lampard z pen. - 38. Konopljanka. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 88. Gerrard (Angl.).

Skupina I:

Gruzie - Španělsko 0:1 (0:0)

Branka: 86. Soldado. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

Francie - Bělorusko 3:1 (0:0)

Branky: 49. Capoue, 68. Jallet, 80. Ribéry - 72. Putilo. Rozhodčí: Göcek (Tur.).