21. 4. 2008 19:10
Teplice - Slavia 3:1 (1:0)
Vladimír Šmicer Slavii nepomohl.
Vladimír Šmicer Slavii nepomohl. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice - Fotbalisté Slavie utrpěli v boji o titul další ztrátu. Po prohře 1:3 v Teplicích ztrácí na vedoucí Spartu čtyři kola před koncem ligy tři body, naopak Severočeši se vrací na třetí místo, které jim zajišťuje start v Poháru UEFA.

Pražanům nepomohl ani návrat zraněného Vladimíra Šmicra, který hrál naposledy v prosinci proti Kladnu.

Slávisté sice měli před více než devítitisícovou návštěvou v Teplicích míč častěji na kopačkách, ale nebezpečnější byli domácí, kteří udeřili hned v první vážnější šanci zápasu.

Čtěte více:
Sparta přejela Most, dramatické derby vyhrál Liberec
Řepka místo oslavy zmizel. Prý poslouchá jen trenéra

Doležal přesprintoval po pětadvaceti minutách po pravém křídle Hubáčka, poslal míč před branku, kde ho ve skluzu poslal kolem gólmana Slavie Vorla do branky Michal Smejkal - 1:0.

Slávisté pak domácí zatlačili, ale do ohrožení teplické branky se příliš nedostávali, naopak vyráželi do nebezpečných brejků.

Vyrovnat mohl na začátku druhého poločasu Jan Blažek, ale po Abrahámově průniku a zpětném centru hlavou těsně minul.

Do druhé půle naskočil ve slávistickém dresu i Vladimír Šmicer. Svými přihrávkami ovšem spoluhráče k nějaké větší aktivitě nevyburcoval. A tak znovu udeřilo na druhé straně.

V 66. minutě poslal přímý volný kop z pravé strany Pavel Verbíř přesně na hlavu volného Martina Kleina, Vorel zůstal stát na čáře a na hlavičku domácího obránce dosáhnout nemohl - 2:0.

Šmicer zavelel, obrat se ale nekonal

Slávisté se ale nevzdávali a bojovali alespoň o vyrovnání. A už o pět minut později se Pražané dočkali snížení. Vladimír Šmicer se proháčkoval do vápna a parádně našel nabíhajícího Gebre Selassieho na hraně vápna, kterého stáhl Mareš a hosté kopali pokutový kop.

Po třech předchozích neúspěších se k míči postavil kapitán Slavie Erich Brabec a Slavíkovi nedal šanci.

Slavia pak zariskovala a otevřela hru, čímž se uvolnil ještě větší prostor pro teplické brejky. Deset minut před koncem pak mohl definitivně pojistit vítězství Sabou, ale po Smejkalově přistrčení sám proti Vorlovi neuspěl.

Ale Tepličtí pobyli několik dlouhých minut před brankou Pražanů a i nadále zkušeně drželi míč na kopačkách, navíc se dočkali ještě jednoho gólu. Pavel Verbíř krásně unikl po pravém křídle a Sabou nakonec dokázal jeho centr dopravit do sítě.

Domácí tak mohli slavit nečekaně vysoké vítězství, které je může vystřelit do pohárové Evropy. Slavia se sice ve druhém poločase snažila zápas zvrátit, ale aktivní Vladimír Šmicer na všechno sám nestačil. Sparta tak má na čele tabulky tříbodový náskok a svěřenci Karla Jarolíma si cestu za titulem výrazně stížili.

Výsledek:
FK Teplice - SK Slavia Praha 3:1 (1:0)
Branky:
26. Smejkal, 66. Klein, 90. Sabou - 71. Brabec (z pen.). ŽK: 1. Blažek, 81. Šenkeřík. Rozhodčí: Jech - Lhoták, Jiřík. Diváci: 9 120.
Teplice: Slavík - Klein, Lukáš, Rosa, Merzič - Verbíř, Sabou, Doležal, Mareš (79. Štohanzl) - Jun (64. Kaufman), Smejkal (87. Hesek).
Slavia: Vorel - Gebre Selassie (72. Krajčík), Brabec, Suchý, Hubáček (58. Švento) - Černý (46. Šmicer), Abrahám, Tavares, Pudil - Šenkeřík, Blažek.