Šmicer, Baroš či Koller vyzývají k mobilizaci: Malíka neřešte, fotbal změníme odspodu

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 11. 2020 12:36
Říjnové zatčení místopředsedy FAČR Romana Berbra způsobilo v českém fotbale historický poprask. S pádem moci kontroverzního funkcionáře mnozí vycítili šanci na změnu současného režimu a k volání po změně se přidaly i známé osobnosti: fotbalisté Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Jan Koller, herci Ondřej Vetchý či David Novotný.
Výzva fotbalových osobností | Video: Fotbalová Evoluce

Fotbalové hvězdy se spojily pod projektem Fotbalové evoluce. Jejím cílem je oslovit fotbalovou veřejnost, aby v jarních volbách do okresních a krajských fotbalových svazů zvolila takové kandidáty, kteří nebyli poplatní současnému vedení FAČR.

"Každý člověk, který má rád fotbal, má nyní jedinečnou šanci ovlivnit prostředí kolem sebe. Máme ji my všichni, nikdo jiný to za nás neudělá," vyzývá k akci vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer.

Za iniciativou stojí skupina funkcionářů a trenérů kolem bývalého generálního sekretáře Rudolfa Řepky. Většina z nich z FAČR odešla po sporech s bývalým místopředsedou Romanem Berbrem.

"Když nás Ondra Lípa oslovil a seznámil s obsahem projektu, bylo logické, že se připojíme. Tohle je cesta, kterou český fotbal musí jít," popisoval bývalý kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Sivok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy