Slovan Bratislava oplatil Maďarům po svém. V Budapešti senzačně vyhrál

20. 7. 2022 22:23
Den před zápasem napadli fanoušci maďarského Ferencvárose autobus s fotbalisty Slovanu Bratislava. Ti jim ale ve středečním zápase druhého předkola Ligy mistrů příkoří oplatili. V Budapešti nečekaně zvítězili 2:1.
Hráči Slovanu Bratislava slaví branku v minulém ročníku Konferenční ligy
Hráči Slovanu Bratislava slaví branku v minulém ročníku Konferenční ligy | Foto: Reuters

Očekávané utkání mezi maďarským a slovenským mistrem mělo už v úterý večer dramatickou předehru.

Příznivci Ferencvárose napadli po tiskové konferenci kameny autobus s hráči Slovanu a slovenské fotbalisty musela chránit zesílená policejní ochranka.

V nočních hodinách pak domácí ultras obcházeli město a hledali některé z pěti stovek příznivců Slovanu, kteří si na středeční duel koupili lístek, aby si s nimi vyřídili dávné nacionální spory.

Ty se ostatně projevily i během večerního duelu, kdy se objevil v ochozech Groupama Areny transparent: "Ukradená zem, ukradené symboly,  žádná historie. Zku… Slovensko!"

Samotný zápas se nesl ve znamení tlaku domácích, kteří také šli díky brance Zachariassena v 70. minutě do vedení.

Slovan se ale dokázal z této trefy a také z dvou nastřelených tyčí oklepat a v závěru zápas otočil.

V 81. minutě nejprve srovnal Kašia a o pět minut později strhl vítězství na slovenskou stranu krásnou střelou na zadní tyč Barsegjan.

Odveta třaskavého duelu se hraje příští středu na Tehelném poli v Bratislavě.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Maccabi Haifa - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1), Ferencváros Budapešť - Slovan Bratislava 1:2 (0:0), Maribor - Šeriff Tiraspol 0:0.