Martin Jůzek, maj
6. 6. 2009 19:23
Slovensko - San Marino 7:0
Tak se fotbalisté Slovenska radovali z výhry nad Českou republikou
Tak se fotbalisté Slovenska radovali z výhry nad Českou republikou | Foto: Ludvík Hradilek

Bratislava - Fotbalisté Slovenska jsou zase o něco blíž historickému postupu na mistrovství světa. Svěřenci Vladimíra Weisse porazili v sobotním kvalifikačním zápase San Marino rozdílem několika tříd 7:0.

Po drtivém vítězství se dostali do čela třetí skupiny, Češi zůstávají na čtvrtém místě.

Slováci z šesti odehraných duelů získali patnáct bodů a na druhé Severní Irsko mají náskok dvou bodů.

Připomeňte si: Slováci srazili Čechy na kolena. MS je v nedohlednu

Utkání v Bratislavě mělo mít jasný scénář, což se potvrdilo po několika málo minutách.

Na otázku, kolik branek favorit outsiderovi nastříli, trochu odpověděl první poločas, v němž se domácí tým na stadionu Tehelné pole ujal vedení 5:0. Po pauze poté přidali hráči v modrobílých dresech ještě dva góly.

Čtěte více o kvalifikačních zápasech: Spanilá jízda Anglie pokračuje, Finsku hrozila blamáž

Hned po dvou minutách potěšili Slováci skoro sedm tisíc fanoušků akcí, po níž skončil míč v hostující síti. Po přihrávce Hanzela poslal Kozák balon na Marka Čecha a po jeho ráně to bylo 1:0.

Neuplynulo moc času a domácí tým skóroval podruhé. Wolfsburgský obránce Pekarík přešel až k pokutovému území, odkud vystřelil a na jeho pokus k levé tyči brankář Aldo Simoncini nedosáhl.

O třetí trefu se postaral po půlhodině hry znovu Čech, na 4:0 zvyšoval Miroslav Stoch, který svůj čtvrtý start ve slovenském dresu oslavil premiérovým gólem. Před pauzou zasadil San Marinu pátý zásah Kozák.

V 63. minutě se dočkal branky i útočník, Jakubko přelstil gólmana snadnou hlavičkou.

Na konečných 7:0 upravil skóre debutant Hanzel. V závěru se ještě na Tehelném poli pískalo, když několik řádících fanoušků vyvedli ze stadionu.

Další zápas odehrají Slováci proti českému výběru, utkání je na programu 5. září v Bratislavě. Dá se tušit, že v té době bude národní tým až na pátém místě skupiny, v srpnu totiž hrají se San Marinem Slovinci, kteří mají stejně bodů.