Slávistovi Škodovi premiéra s kapitánskou páskou svědčila

ČTK ČTK
16. 8. 2015 22:15
Útočník pražské Slavie Milan Škoda dvěma góly přispěl k jasné výhře 4:0 nad Jihlavou.
Slávistický útočník Milan Škoda.
Slávistický útočník Milan Škoda. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Útočník pražské Slavie Milan Škoda dvěma góly přispěl k jasné výhře v zápase 4. kola Synot ligy 4:0 nad Jihlavou. Devětadvacetiletý fotbalista věří, že k prvnímu vítězství v sezoně i vlastním trefám mu pomohla také kapitánská páska, kterou od začátku navlékl v soutěžním utkání Slavie poprvé.

"Měl jsem ji poprvé v mistrovském zápase. Je to taková větší zodpovědnost za tým, ale mě to spíš pomohlo. Věřím, že to tak bylo," řekl Škoda po utkání čtvrtého ligového kola novinářům.

Páska patří Latkovi

Nepočítá však s tím, že mu páska zůstane natrvalo, protože proti Jihlavě jen zaskakoval za zraněného kapitána Martina Latku a jeho prvního zástupce Karla Pitáka, jenž zůstal na lavičce. "Když budou příště připraveni, asi kapitánem nebudu," uznal Škoda.

V Edenu se poprvé prosadil v osmé minutě hlavou po rohu, v 65. minutě pak povedenou střelou uzavřel skóre. "Já jsem dostal dobře sklepnutý balon od Míni (Milana) Černého, vystřelil jsem levačkou a spadlo to tam," popsal svůj druhý zásah autor čtyř ligových gólů v sezoně.

Vítězství snad slávisty uklidní

Slávisté hned tři branky dali Vysočině ze standardních situací, úvodní dvě z rohů a třetí po přímém kopu. "Standardky jsme trénovali jako před každým zápasem, ale teď jsme to výborně kopali a naštěstí nám to tam padlo," těšilo Škodu.

Přiznal, že Pražanům, kteří měli po předchozích třech kolech jediný bod, se po premiérovém triumfu v ročníku bude lépe dýchat. "Trošku úlevu určitě pociťujeme, protože jsme potřebovali vyhrát. Doma jsme ztratili v těžkém zápase bod s Libercem, pak se nám vůbec nepovedl zápas v Brně, takže jsme tohle potřebovali," konstatoval bývalý hráč Bohemians 1905.

Slavia proti Jihlavě ukončila šňůru pěti ligových porážek a porazila ji poprvé od května 2006. "Věděli jsme, že nějaká série je, ale vždycky jdete do zápasu, že chcete vyhrát. Chtěli jsme to zlomit a podařilo se to," dodal Škoda.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Další zprávy