Slavii posílil synovec Michala Bílka Jiří

ČTK ČTK
2. 7. 2014 15:33
Fotbalisty pražské Slavie posílil záložník Jiří Bílek.
Jiří Bílek (vlevo) ještě v dresu Liberce.
Jiří Bílek (vlevo) ještě v dresu Liberce. | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisty pražské Slavie posílil záložník Jiří Bílek. Synovec bývalého kouče české reprezentace Michala Bílka podepsal s vršovickým klubem smlouvu na dva roky s následnou roční opcí. Informovaly o tom internetové stránky Slavie.

"Jsem moc rád, že se příchod Jirky podařilo zrealizovat. Měl by do týmu přinést své zkušenosti, dobrý charakter a profesionální přístup," uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

Bílek poslední dva a půl roku působil polském celku Zaglebie Lubin, kde mu vypršela smlouva. "Už jsem byl pět a půl roku venku. Když se ozvala Slavia, tak jsem neváhal. Je to velký klub, má dobrý zvuk. Za nabídku jsem byl moc rád," řekl třicetiletý záložník.

S týmem už absolvoval první trénink. "Mančaft a parta je dobrá," uvedl. Těší se také na stadion v Edenu. "Je krásný. Ještě jsem v Edenu nehrál. Když jsem odcházel do Německa, tak se stadion zrovna otevíral," doplnil Bílek.

Po hostování v Neratovicích začal s ligovým fotbalem v Blšanech, v roce 2006 oslavil titul s Libercem. Od roku 2009 působil v německém Kaiserslauternu a na začátku předloňského roku zamířil do Lubinu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35.

Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů. "Protože my nekupujeme samotné vrtulníky, my kupujeme celý systém," řekl ministr. Součástí systému je munice i výcvik.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata řekl, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy