Slavia zabrala: Snadná výhra a postup do semifinále

23. 4. 2009 19:57
Slavia - Zlín 3:0
Fanoušci Slavie měli důvod k radosti
Fanoušci Slavie měli důvod k radosti | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté pražské Slavie postoupili jako poslední do semifinále Poháru ČMFS.

Ve čtvrtek večer si poradili se Zlínem, kterého po bezbrankovém prvním zápase zdolali doma 3:0. Svěřenci Karla Jarolíma se z vítězství radovali skoro přesně po měsíci - dvě utkání prohráli a ve dvou duelech remizovali.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Naposledy slavili Pražané výhru právě proti tomuto soupeři z Moravy, když ho v ligovém střetnutí porazili 1:0. I nyní si na posledním celku domácí soutěže zvedli sebevědomí, když po prohře na Kladně nenechal slávistický kouč opory na lavičce.

Jediným překvapením v sestavě domácích byl Milan Černý z rezervního výběru, který se dokonce zapsal poprvé mezi střelce. To už ale vršovický tým vedl 1:0, ve čtvrté minutě se trefil Pekhart.

Zářivý moment jednadvacetiletého záložníka Černého přišel v v 26. minutě, kdy Šventův centr poslal neomylně za záda Kořínka.

Hostující fotbalisté nepůsobili v Edenu zakřiknutě, odvážně se tlačili před Vaniaka a také ho donutili k několika dobrým zákrokům. Kontaktní branky se ale nedočkali. Nejblíže jí byl před odchodem do šaten Bača, jenž hlavičkoval do břevna.

Slávisté si už výhru před spoře zaplněnými tribunami pohlídali, výsledek na 3:0 jen upravil v 81. minutě střelou z jedenácti metrů Aleš Besta.

Už ve středu si místo mezi nejlepšími čtyřmi kluby zajistily Teplice, Sparta a druholigové Slovácko.

Čtěte dále: Baník v poháru končí, dál jde Slovácko a Sparta

Výsledek:
Slavia Praha - Tescoma Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 4. Pekhart, 25. M. Černý, 82. Besta. Rozhodčí: Jech - Ubias, Košec. Diváci: 3457. První zápas: 0:0, postupuje Slavia.
Slavia: Vaniak - Dříždal (46. Grajciar, 75. Hubáček), Suchý, Brabec, Šiklič - M. Černý, Belaid (70. M. Jarolím), Trapp, Švento - Besta, Pekhart. Trenér: K. Jarolím.
Zlín: Kořínek - Malcharek, Čelůstka, Zbožínek, Trubila (36. Novák) - Šmahaj, Bača, Rýdel (35. Musil), Dostálek, Vyskočil - Žůrek (75. Kroupa). Trenér: Minář.