Baník v poháru končí, dál jde Slovácko a Sparta

22. 4. 2009 19:45
Semifinále si zahrají i Teplice
Krize Baníku pokračuje.
Krize Baníku pokračuje. | Foto: Reuters

Ostrava - Baník Ostrava ani pod vedením nového trenéra Vernera Ličky nedokázal zařadit rychlost na svůj podzimní stupeň a připsal si další špatný výsledek v řadě.

Tentokrát jen remizoval v odvetném utkání poháru ČMFS s druholigovým Slováckem.

Pro Baník to znamená konec v poháru a pravděpodobně i konec nadějí na evropské soutěže v příští sezoně, neboť v lize se i díky jediné jarní výhře propadl až na osmé místo.

Ostravští museli v domácí odvetě dohánět nepříjemný výsledek z prvního vzájemného utkání, v němž prohráli se Slováckem 0:1. Před domácím publikem tak začali aktivně a v pětadvacété minutě se dočkali i vedení.

Po velké minele hostující obrany se k míčí snadno dostal Mičola a ránou o břevno nedal Filipkovi v brance Slovácka šanci. Ve druhé půli ale tempo výrazně opadlo.

A tak měl jediný gól v druhém poločase na svědomí domácí René Bolf, který si ovšem srazil po souboji s hostujícím Čtvrtničkem míč do vlastní branky.

Konec zápasu místo v očekávaný tlak Ostravy vyústil v mariášovou partii, která nakonec skončila 4:4 na žluté. Semifinále poháru ČMFS si tak překvapivě zahraje 1. FC Slovácko.

Sparta přejela Plzeň 3:0

Druhým postupujícím se ve středu stala také pražská Sparta, která dokázala ve Štruncových sadech vyhrát 3:0. Po prvním bezbrankovém utkání si tedy s přehledem zajistila semifinále.

Marek Kulič (vlevo, AC Sparta Praha) právě v nastaveném čase zvýšil výsledek na 2:0 proti Viktorii Žižkov a mohl začít slavit se spoluhráči (vpravo) - utkání skončilo 2:0 pro Spartu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Gólově se za Spartu prosadili po pěkných akcích Kulič a Vacek, mezi jejichž brankami se ještě z penalty, stejně jako v sobotu, radoval Kladrubský.

V závěru Plzeň zcela odpadla a mohla být ráda, že se Sparta v několika obrovských šancích už nedokázala prosadit.

Liberec doma podlehl Teplicím

Dalším účastníkem semifinále poháru ČMFS se staly Teplice, které po domácí bezbrankové remíze dnes dokázaly zvítězit v Liberci.

Severočeské derby se rozhodlo až v druhé půli utkání, kdy se po zaváhání obrany prosadil přesnou střelou navrátilec Štěpán Vachoušek.

Definitivní podobu výsledku dal Martin Klein, který ve vápně hlavičkoval do protipohybu domácího gólmana Hauzra. Zároveň tak i zpečetil postup Teplic.

Poslední účastník semifinále vzejde ze dvojice Slavia - Zlín zítra. První utkání skončilo na zlínské Letné 0:0.

Odvetná čtvrtfinálové utkání Poháru ČMFS:

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 25. Mičola - 66. Čtvrtníček. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Koval. ŽK: M. Lička, Markovič, Zeher, Metelka - Kordula, Kubáň, Cleber, Němčický. Diváci: 4203. První zápas: 0:1, postupuje Slovácko.

Utkání jsme sledovali zde

Sestavy:

Ostrava: Buček - Zawada (76. Markovič), Neuwirth, Bolf, Tchuř (73. Vácha) - Rajtoral, Metelka, Otepka (64. Lukeš), Mičola - Zeher, M. Lička. Trenér: V. Lička.

Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Čtvrtníček (88. Görner), Kordula, Perůtka, Cleber - Ondřejka (90. Holub), Chmelíček (27. Sládek). Trenér: Mazura.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 21. Kulič, 55. Kladrubský z pen., 60. Vacek. Rozhodčí: Jílek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Limberský, Horváth - Řepka. Diváci: 4380. První zápas 0:0, postupuje Sparta.

Sestavy:

Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela, Horváth, Kolář, Limberský (59. Jiráček) - Varadi (79. Mlika), Krbeček (46. Tatanašvili). Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič - Vacek (66. Žofčák), Kucka, Kladrubský, Matušovič (84. Piroska) - Kulič (79. Kadlec), Holenda. Trenér: Chovanec.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 54. Vachoušek, 71. Klein. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Moudrý. ŽK: Dočkal - Rosa. Diváci: 2500. První zápas 0:0, postupují Teplice.

Sestavy:

Liberec: Hauzr - Janů, Radek Dejmek, Košťál, Vulin - Dočkal, Gecov, Papoušek (73. Dort), Liška (63. Frejlach) - Smetana (64. Kerič), Blažek. Trenér: Škorpil.

Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř (89. Hašek), Vachoušek, Ljevakovič, Matula, Stožický - Mareš (85. Smejkal). Trenér: Plíšek.