Slavia v Žilině nic nepředvedla, remíza ji drží ve hře

Jiří Šidliák
27. 11. 2008 20:22
Žilina - Slavia 0:0
Slovenský reprezentant v dresu Slavie Dušan Švento se v Žilině prakticky neprosadil. | Foto: Ondřej Besperát

Žilina (od našeho zvláštního zpravodaje) - V zápasech fotbalistů Slavie se Žilinou góly nepadají. Také třetí vzájemné utkání v řadě - tentokrát v Poháru UEFA - skončilo ve čtvrtek na Slovensku bez branek.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Domácí byli sice celé utkání aktivnější než český mistr a vypracovali si také více nadějných příležitostí, stejně jako ve dvou loňských duelech druhého předkola Ligy mistrů ale Martina Vaniaka překonat nedokázali.

Stejně se (ne)vedlo také hostům. Po remíze 0:0 si tak připsali do tabulky skupiny F první bod a i když se jim nepodařilo zvítězit, stále udržují naději na postup.

Karel Jarolím, trenér SK Slavia Praha
Karel Jarolím, trenér SK Slavia Praha | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Žilina uspěla s agresivitou. Jarolím se čílil marně
Baroš se neprosadil, Hamburk prohrál doma s Ajaxem

Před zápasem se Slavií vyvrcholily v Žilině oslavy sta let založení klubu, jejichž součástí byl také ohňostroj. Po něm už se začal hrát fotbal.

Slavia se radovala zbytečně

Úvod utkání se nesl v oboustranně opatrném duchu, do první vážnější šance se po zaváhání Hubáčka dostal domácí Jež, slávistická obrana ale jeho centr zavčasu odvrátila.

Domácí byli dále mírně aktivnější. V patnácté minutě zatáhl míč po pravé straně Rilke, přihrál na hranici šestnáctky na zcela volného Štrbu, kapitán Žiliny ovšem v jasné pozici netrefil.

Nadějně pro slovenský klub vypadal také rohový kop v polovině první půle. Vaniak míč podskočil, obrana hostí ale opět zafungovala dobře a domácí k pořádné střele ani nepustila.

Slavia toho v prvním poločase mnoho nepředvedla, přesto se krátce před koncem první pětačtyřicetiminutovky chvilkově radovala z gólu.

Jarolím vysunul Ivanu, hostující útočník ale místo očekávané střely volil přihrávku na spoluhráče Necida, který sice míč do sítě dopravil, ale rozhodčí mu přitom odmával ofsajd.

Čtěte více:
Zápas o naději: Slavia by měla, Žilina už musí uspět
Slavia po roce znovu do Žiliny. Štístko Šmicer schází

Chvíli předtím hořelo i na druhé straně. Do šance se neohroženě dral Brazilec Adauto, jenž ještě před několika lety hrával v červenobílém dresu, v poslední chvíli mu ale skočil pod nohy Brabec a nebezpečí zažehnal.

Adauto pasivitu Slavie nepotrestal

Do druhé půle vstoupila lépe Slavia. Ivana dostal přesný pas přes půlku hřiště, chytře se kolem čáry natlačil až před branku, ale přes bránící hráče Žiliny už přesně odcentrovat nedokázal. Hosté se neprosadili ani z následného rohu.

Adauto Evandro da Silva, útočník MŠK Žilina
Adauto Evandro da Silva, útočník MŠK Žilina | Foto: Ondřej Besperát

Otěže zápasu ale postupně přebírali do svých rukou opět domácí a v 60. minutě vystupňovali svou územní převahu stoprocentní šancí Adauta. Brazilec po ideální Štrbově přihrávce ovšem z bezprostřední blízkosti Vaniakovu branku vůbec netrefil a skóre se opět neměnilo.

Žilina byla dále nebezpečnějším mužstvem, Slavii nepomohla ani střídání Jandy za Jarolíma a Volešáka za Šventa.

Rozhodnout mohl deset minut před koncem znovu Adauto, který se dostal ke střele po rohu Ježe, jeho projektil ale mířil nad břevno slávistické branky.

Oba týmy si tak v Poháru UEFA připsaly první bod. Slávisté jsou na tom ale lépe než jejich čtvrteční soupeř. Před sebou mají ještě dva další zápasy a stále mohou živit naději na postup do další fáze soutěže.

Vzhledem k tomu, že Hamburk ve večerním zápase prohrál na domácí půdě s Ajaxem, povede pro Slavii cesta do dalších bojů přes výhru právě nad německým celkem, v jehož dresu nastupuje i David Jarolím.