Baroš se neprosadil, Hamburk prohrál doma s Ajaxem

Sport Sport, Red Spo
28. 11. 2008 0:27
Galatasaray - Charkov 0:1, Schalke - Man. City 0:2
Hráči Metalistu Charkov Coelho Jackson (vlevo) a Ruslan Fomin (vpravo) slaví gól Edmara Aparecida do sítě Galatasaraye Istanbul. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Galatasaraye Istanbul v základní sestavě s českým útočníkem Milanem Barošem prohráli ve svém třetím zápase základní skupiny Poháru UEFA na domácí půdě s Metalistem Charkov 0:1.

O překvapivé výhře hostů rozhodl devět minut před koncem přesnou střelou záložník Edmar. Milan Baroš si připsal jediný střelecký pokus, dostal žlutou kartu a v sedmdesáté minutě jej nahradil Ümit Karan. Galatasaray je nicméně blízko postupu do další fáze.

Ten už mají zajištěný fotbalisté CSKA Moskva, kteří vyhráli i svůj třetí zápas ve skupině H, když zdolali Lech Poznaň 2:1.

Čtěte více: Slavia v Žilině nic nepředvedla, remíza ji drží ve hře

Bez ztráty bodu zatím kráčí Pohárem UEFA i Manchester City, který si při svém druhém vítězství ve skupině A vyšlápl na Schalke 04.

Angličané vyhráli v Německu 2:0, když se o branky postarali Benjani a Ireland. Schalke má ze tří zápasů jen čtyři body, ale díky remíze Paris St. Germain se Santanderem 2:2 zůstává stále na druhém místě.

Ve skupině C vede překvapivě Standard Lutych, který vyhrál na horké půdě v Bělehradě, když porazil domácí Partizan gólem De Camaraga 1:0.

To Stuttgart Jana Šimáka, který zůstal jen na lavičce, ztratil body v Janově, kde se Sampdorií remizoval 1:1.

Hamburk doma prohrál s Ajaxem

Prvního vítězství se dočkali fotbalisté Spartaku Moskva, kteří v základní sestavě i s Jiránkem a Kováčem vyhráli důležitý zápas v Záhřebu. Tři body zařídil svou trefou čtvrt hodiny Saenko.

Naopak první body ztratil ve skupině E AC Milán, v jehož sestavě chyběl Marek Jankulovski. Italové ale nakonec byli rádi, že vezou z Portsmouthu alespoň bod.

Kotel fanoušků Ajaxu před začátkem utkání s Hamburkem.
Kotel fanoušků Ajaxu před začátkem utkání s Hamburkem. | Foto: Sport

V 73. minutě totiž prohrávali už 0:2, naději ale šest minut před koncem vykřesal Ronaldinho a remízu 2:2 zařídil ve druhé minutě nastavení Inzaghi.

Ve druhém zápase slávistické skupiny F prohrál Hamburk na domácím hřišti s Ajaxem 0:1. U porážky, kterou zařídil třináct minut před koncem hostující Leondardo, byl celý zápas i český záložník David Jarolím, po jehož chybě padl jediný gól utkání.

Německý tým je tak se třemi body ze dvou zápasů v tabulce třetí a k postupu bude potřebovat vyhrát v příštím zápase 4. prosince na půdě Slavie.

Dalším jistým postupujícím je St. Etienne, které ve skupině G remizovalo v Brugách 1:1.

Braga - Wolfsburg 2:3
6. Barzagli (vlastní), 49. Meyong - 24. Džeko, 83. a 90.+4 Misimovič (první z penalty)