Slavia v Turecku znovu nedala gól a prohrála se Sofií

8. 2. 2014 19:29
Fotbalisté Slavie ve třetím zápase na herním soustředění v Turecku prohráli podruhé 0:1.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Antalya - Fotbalisté Slavie ve třetím zápase na herním soustředění v Turecku prohráli podruhé 0:1. Pražané po středeční porážce od rumunské Constanty dnes uhráli stejný výsledek i se čtvrtým celkem bulharské ligy CSKA Sofia.

V základní sestavě Slavie poprvé nastoupily i nedávné posily Damien Boudjemaa a Keegan Ritchie. Právě jihoafrický obránce však své premiérové utkání nedohrál, protože byl ještě v první půli vyloučen za dvě žluté karty během dvanácti minut.

Francouzský záložník Boudjemaa mohl debut oslavit gólem, ale těsně před pauzou z vyložené pozice minul. Čtvrt hodiny před koncem rozhodl o nejtěsnější výhře CSKA Omar Kossoko. Slibnou šanci "sešívaných" na vyrovnání pak v závěru neproměnil Joseph Mensah.

Vršovické mužstvo, které v prvním duelu v turecké Antalyi zdolalo maďarský Haladás 3:2, uzavře soustředění v pondělí proti Metalurgu Doněck.

Jihlava uspěla proti Maďarům

Jihlava vyhrála i svůj závěrečný třetí zápas v Turecku, když porazila maďarský Paks 1:0. Souboj týmů, které jsou v domácích soutěžích shodně na třináctém místě, rozhodl v závěru prvního poločasu po standardní situaci stoper Jiří Krejčí, jenž dříve působil v maďarské lize v dresu Pécse.

Vysočina potvrdila předchozí vítězství nad rumunským Botosani (2:0) a polským Chorzówem (3:1) a celkem v zimní přípravě uspěla v devátém z dosavadních jedenácti duelů.

Dukla podlehla Plovdivu

Dukla naopak nenavázala na středeční triumf 2:0 nad Lubinem a v druhém utkání na Kypru podlehla Botevu Plovdiv 2:3. Pražany bez několika tradičních opor poslal do vedení Ismael Ouedraogo, ale bulharský tým postupně skóre otočil. V 72. minutě vyrovnal z penalty střídající Luboš Kalouda, ale Botev čtyři minuty před koncem rozhodl o těsné výhře.

V obraně Dukly poprvé nastoupil testovaný slovenský bek Luboš Hanzel. Dejvický celek herní kemp uzavře úterním duelem se srbským celkem Čukarički.

Brno poprvé prohrálo

Poprvé na tureckém soustředění prohrálo také Brno, které nestačilo na maďarský Dunaújváros a po dvou gólech z druhé půle prohrálo 0:2.

Zbrojovka přišla v přípravě po čtyřech utkáních a 446 minutách o neprůstřelnost a nezopakovala páteční jasné vítězství 4:0 nad kazašským Pavlodarem. Moravané se ještě v úterý střetnou s Krasnodarem a v páteční ligové generálce s Lokomotivem Sofia.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:

Slavia Praha - CSKA Sofia 0:1 (0:0)

Branka: 75. Kossoko. ČK: 34. Ritchie (Slavia).

Sestava Slavie:

I. poločas: Černý - Nitrianský, Škoda, Costa, Ritchie - Gecov, Zmrhal - Prošek, Piták, Boudjemaa - Juhar.

II. poločas: Čontofalský - Dostál, Costa, Neves, Zmrhal (60. Tusjak) - Lička, Hrubý - Vošahlík, Mensah, Bazal - Vyhnal. Trenér: Koubek.