Číňané navyšují svou většinu ve Slavii, Trunda končí. A Tvrdík ohlásil nové posily

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 5. 2016 10:23
Čínská společnost CEFC zvýší svůj podíl ve Slavii na 81 procent. Dosavadní spolumajitel Jiří Šimáně zůstane pouze čestným prezidentem. Jaroslav Tvrdík se stane předsedou představenstva.
Jiří Šimáně (uprostřed) zůstane už jen čestným prezidentem Slavie, David Trunda (vpravo) končí úplně.
Jiří Šimáně (uprostřed) zůstane už jen čestným prezidentem Slavie, David Trunda (vpravo) končí úplně. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ve fotbalové Slavii Praha se mění procentuální rozložení akcií mezi vlastníky. Většinový majitel, čínská firma CEFC, bude mít ve vršovickém klubu už 81 procent, zatímco podíl menšinového vlastníka miliardáře Jiřího Šimáněho klesne na 19 procent. Číňané navíc budou moci od něj zbytek akcí odkoupit, dál už bude v klubu figurovat jen jako čestný prezident.

Na úterní tiskové konferenci to uvedl Jaroslav Tvrdík, nový předseda představenstva.

Ve Slavii dále končí dosavadní generální ředitel David Trunda, který v klubu působil ještě za předchozího majitele Aleše Řebíčka. Ve funkci ho nahradí Martin Krob.

"Martin Krob je velmi úspěšný manažer, fotbalový srdcař a ředitel odborů sportů nejen Slavie. A já jsem přesvědčen, že je to pro mě na této pozici nejdůvěryhodnější a nejrespektovanější partner, s nímž zcela sdílím představu, kam by měl fotbalový klub pod naším vedením směřovat," uvedl Tvrdík.

Slavii posílí dva zahraniční hráči

Na tiskové konferenci byly představeny také dvě nové posily A týmu, Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi a Michael Ngadeu Ngadjui z rumunského Botosani. Oba podepsali smlouvu do konce června 2019.

Pětadvacetiletý Ščuk působil v ligovém týmu Mladé Boleslavi od roku 2011 a postupně se stal jednou z hlavních opor středočeského týmu. V české nejvyšší soutěži odehrál 128 utkání a vstřelil v nich 27 branek. Naposledy pomohl jednou trefou k výhře 2:0 ve finále domácího poháru nad Jabloncem, která zajistila Slavii účast ve 2. předkole Evropské ligy. To už si Ščuk po vypršení smlouvy bude moci zahrát v červenobílém dresu.

Pětadvacetiletý Ngadeu začal kariéru v Evropě ve 20 letech ve vestfálském týmu Kirchhörder SC a následně se skrz Sandhausen probojoval až do druhého mužstva Norimberku, za nějž hrál bavorskou regionální ligu. Odtud zamířil do Botosani, kde v jarní části sezony nosil kapitánskou pásku.

"V lize chceme být do třetího místa"

Další zvučné posily mají být podle Jaroslava Tvrdíka na cestě. Naopak popřel mediální spekulace, že by byli hráči jako Simon Deli nebo Milan Škoda byli na cestě do zahraničí.

"V tuto chvíli ne ně nemáme žádnou konkrétní nabídku, naopak jsme oběma navýšili tu naši a budeme dělat všechno pro to, aby ve Slavii dodrželi smlouvy," dodal Tvrdík.

Vedení Slavie si proto na příští rok dává nemalé cíle. "To, co očekávám od trenéra, je skončit nejhůře na třetím místě tabulky domácí soutěže, mělo by to být v reálných silách týmu, který sestavujeme. Horší umístění by bylo zklamání. Naopak velký úspěch by byl postup do základní skupiny Evropské ligy, ale uvědomujeme si, že budeme v dalších předkolech nenasazení a budeme to mít těžké," prohlásil předseda představenstva.  

 

Právě se děje

před 12 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy