Číňané navyšují svou většinu ve Slavii, Trunda končí. A Tvrdík ohlásil nové posily

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 5. 2016 10:23
Čínská společnost CEFC zvýší svůj podíl ve Slavii na 81 procent. Dosavadní spolumajitel Jiří Šimáně zůstane pouze čestným prezidentem. Jaroslav Tvrdík se stane předsedou představenstva.
Jiří Šimáně (uprostřed) zůstane už jen čestným prezidentem Slavie, David Trunda (vpravo) končí úplně.
Jiří Šimáně (uprostřed) zůstane už jen čestným prezidentem Slavie, David Trunda (vpravo) končí úplně. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ve fotbalové Slavii Praha se mění procentuální rozložení akcií mezi vlastníky. Většinový majitel, čínská firma CEFC, bude mít ve vršovickém klubu už 81 procent, zatímco podíl menšinového vlastníka miliardáře Jiřího Šimáněho klesne na 19 procent. Číňané navíc budou moci od něj zbytek akcí odkoupit, dál už bude v klubu figurovat jen jako čestný prezident.

Na úterní tiskové konferenci to uvedl Jaroslav Tvrdík, nový předseda představenstva.

Ve Slavii dále končí dosavadní generální ředitel David Trunda, který v klubu působil ještě za předchozího majitele Aleše Řebíčka. Ve funkci ho nahradí Martin Krob.

"Martin Krob je velmi úspěšný manažer, fotbalový srdcař a ředitel odborů sportů nejen Slavie. A já jsem přesvědčen, že je to pro mě na této pozici nejdůvěryhodnější a nejrespektovanější partner, s nímž zcela sdílím představu, kam by měl fotbalový klub pod naším vedením směřovat," uvedl Tvrdík.

Slavii posílí dva zahraniční hráči

Na tiskové konferenci byly představeny také dvě nové posily A týmu, Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi a Michael Ngadeu Ngadjui z rumunského Botosani. Oba podepsali smlouvu do konce června 2019.

Pětadvacetiletý Ščuk působil v ligovém týmu Mladé Boleslavi od roku 2011 a postupně se stal jednou z hlavních opor středočeského týmu. V české nejvyšší soutěži odehrál 128 utkání a vstřelil v nich 27 branek. Naposledy pomohl jednou trefou k výhře 2:0 ve finále domácího poháru nad Jabloncem, která zajistila Slavii účast ve 2. předkole Evropské ligy. To už si Ščuk po vypršení smlouvy bude moci zahrát v červenobílém dresu.

Pětadvacetiletý Ngadeu začal kariéru v Evropě ve 20 letech ve vestfálském týmu Kirchhörder SC a následně se skrz Sandhausen probojoval až do druhého mužstva Norimberku, za nějž hrál bavorskou regionální ligu. Odtud zamířil do Botosani, kde v jarní části sezony nosil kapitánskou pásku.

"V lize chceme být do třetího místa"

Další zvučné posily mají být podle Jaroslava Tvrdíka na cestě. Naopak popřel mediální spekulace, že by byli hráči jako Simon Deli nebo Milan Škoda byli na cestě do zahraničí.

"V tuto chvíli ne ně nemáme žádnou konkrétní nabídku, naopak jsme oběma navýšili tu naši a budeme dělat všechno pro to, aby ve Slavii dodrželi smlouvy," dodal Tvrdík.

Vedení Slavie si proto na příští rok dává nemalé cíle. "To, co očekávám od trenéra, je skončit nejhůře na třetím místě tabulky domácí soutěže, mělo by to být v reálných silách týmu, který sestavujeme. Horší umístění by bylo zklamání. Naopak velký úspěch by byl postup do základní skupiny Evropské ligy, ale uvědomujeme si, že budeme v dalších předkolech nenasazení a budeme to mít těžké," prohlásil předseda představenstva.  

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy