Slavia si v přípravě chuť nespravila, podlehla Norimberku

10. 10. 2014 18:39
Fotbalisté Slavie prohráli v přípravném utkání na hřišti účastníka druhé bundesligy Norimberku 2:3.
Slavia sérii porážek nepřerušila ani v přípavě proti Norimberku
Slavia sérii porážek nepřerušila ani v přípavě proti Norimberku | Foto: CPA Eduard Erben

Norimberk - Fotbalisté Slavie prohráli v přípravném utkání na hřišti účastníka druhé bundesligy Norimberku 2:3. Pražané postrádali několik opor, v dresu německého soupeře nastoupili i čeští reprezentanti Jan Polák a Ondřej Čelůstka. Góly Slavie dali Martin Dobrotka a Jan Kuchta.

Slavia k přípravě využila reprezentační přestávku, chyběli jí ale Latka, Bílek, Juhar, Piták, Škoda, Hrubeš, Zmrhal či Balaj. Šanci tak dostali i hráči z juniorky. Pražany poslal do vedení už v 6. minutě stoper Dobrotka, který využil centr Vukadinoviče z rohového kopu.

Norimberk ještě do poločasu otočil skóre brankami Candeiase a deset minut před koncem definitivně rozhodl Mlapa. Slavia už stihla jen snížit, poté co Dostálův pokutový kop skončil na tyči a z dorážky se prosadil mladý Kuchta. Trefil se tak hned při svém prvním startu za A-tým Slavie.

Přípravné fotbalové utkání:

Norimberk - Slavia Praha 3:2 (2:1)
Branka: 29. a 40. Candeias, 80. Mlapa - 6. Dobrotka, 90. Kuchta.

Sestava Slavie: Rakovan - Nitrianský, Dobrotka (71. Routek), Fialka, Dostál - Baéz (82. Salašovič), Gecov (46. Hrubý) - Vukadinovič (46. Boudjemaa), Černý, Prošek - Petr (65. Kuchta). Trenér: Beránek.

před 19 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.