24. 9. 2010 20:10
Slovácko - Slavia 3:0 (1:0)
Jarolím po zápase potvrdil, že uvažuje o demisi
Jarolím po zápase potvrdil, že uvažuje o demisi | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Slavie utrpěli v předehrávce 10. kola první ligy debakl 0:3 na hřišti Slovácka, čímž jen prodloužili krizi, ve které se v posledních týdnech nacházejí. Vyhrát v lize totiž nedokázali už pošesté v řadě.

Trenér Slavie Karel Jarolím po zápase Nově Sport potvrdil, že kvůli špatným výsledkům mužstva, které dělí jen bod od sestupového 15. místa, uvažuje o rezignaci.

"Po tomto výsledku budu přemýšlet o jiných věcech, o své rezignaci," řekl v televizním rozhovoru Jarolím, který se k mužstvu vrátil v červnu poté, co kvůli špatným výsledkům v březnu rezignoval.

Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit
Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!

Slavia jen potvrdila svou špatnou bilanci v Uherském Hradišti, z osmi zápasů tam dokázala vyhrát jen jednou. Naopak Slovácko vyhrálo už potřetí v řadě a v tabulce se posunulo na čtvrté místo.

"Na Slovácku se nám dlouhodobě nedaří. Myslím si ale, že jsme nepřestali hrát ani po první inkasované brance z penalty. Snažili jsme se něco s výsledkem udělat, ale opět jsme selhali v koncovce. Definitivně rozhodla druhá inkasovaná branka. Dostali jsme ji po naší nepřesné rozehrávce a to byl konec," dodal Jarolím, kterého k rezignaci vyzývá většina fanoušků Slavie.

O výhře rozhodla proměněná penalta v úvodu

I kvůli prohře v derby trenér Jarolím opět výrazně promíchal sestavou, na předvedenou hru Slavie to však pozitivní dopad nemělo.

Už v 12. minutě navíc rukou ve vlastním pokutovém území zahrál obránce Koubský a rozhodčí Adam nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil tradiční penaltový exekutor Slovácka Petr Švancara.

Slavia mohla odpovědět o deset minut později, brankář Slovácka Filipko však střelu Lukáše Jarolíma k tyči zastavil na brankové čáře.

I ve druhé půli se hnali hosté za vyrovnáním, jenže útočník Vyhnal v 65. minutě v dobré pozici míč špatně trefil a podobně na tom vzápětí byl v podobné situaci Milan Černý.

A tak v závěru dostali šanci zvýraznit své vedení domácí. V 79. minutě po centru Fujerika z pravé strany překonal Vaniaka skluzem Ladislav Volešák. V poslední minutě pak po individuální akci Vaniaka potřetí překonal střídající Radek Szmek.

10. kolo první fotbalové ligy:

Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky:
12. Švancara z pen., 79. Volešák, 90. Szmek. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Szarowski. ŽK: Švancara - L. Jarolím, Vomáčka. Diváci: 6951.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl - J. Valenta, Kordula, Volešák, Fujerik (84. Kubáň) - Švancara (88. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Janda (70. Belaid), M. Černý, Kisel, Dembélé (62. J. Černý), Jarolím (77. Ragued)- Vyhnal. Trenér: Jarolím.

před 36 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.