Slavia přestřílela Teplice a je druhá

ČTK, SportPlus
27. 11. 2006 19:14
Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili v dohrávce 16. kola první ligy v Teplicích 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Na vedoucí Spartu ztrácejí dva body. Uvnitř: Galerie

FK Teplice - Slavia Praha 2:4 (0:3)

Slávisté prodloužili svou neporazitelnost již na deset zápasů, když po jasné výhře 4:2 v pondělním dohrávce v Teplicích ztrácejí  na vedoucí Spartu jen dva body, předstihli Liberec i Mladou Boleslav. Popáté za sebou tak vyhráli na trávníku soupeře

• tabulka Gambrinus ligy ZDE

Hostující kouč Karel Jarolím jen těžko dával dohromady sestavu. Ke dlouhodobě zraněným Suchému, Jandovi a Janu Vorlovi přibyli z posledního zápasu Hrdlička, Urbánek i Kalivoda a navíc s angínou ulehl do postele kapitán Lukáš Jarolím.

Z teplické sestavy vypadl již v šesté minutě pro svalové zranění Dort a než za něj přišel Verbíř, hosté přesilovku využili. Po levé straně unikl Švento, přetáhl centr na druhou stranu na Krajčíka, ten vrátil míč před branku a Fořt ho přiťukl nabíhajícímu Švecovi. Fotbalista, který se vrátil na trávník po otřesu mozku, tak zaznamenal svoji premiérovou ligovou trefu.

Domácí se snažili o rychlé vyrovnání, ale hostující obrana byla proti. Střelu domácího kanonýra Džeka zblokoval Latka. Slávisté se snažili najít klíč k překonání teplické sezony průniky po stranách Šventa a Krajčíka a jejich následných centrech. Tepličtí postupně získali tlak, ale hosté čekali na jejich chybu a možnost rychlého brejku.

Ve 28. minutě unikl Švento a jeho ránu s námahou Poštulka vyrazil na roh. Ten posadil Dočkal na hlavu Švece, který podruhé rozvlnil síť. K.o. zasadil Teplicím o dvě minuty později Fořt. Po průniku a přesné přihrávce Vlčka nedal přesným volejem z 18 metrů Poštulkovi šanci a na svého spoluhráče z útoku se dotáhl sedmou brankou v ročníku.

Po změně stran si domácí fotbalisté sice vytvořili ve středu hřiště převahu, ale v koncovce nebezpeční nebyli. Naopak v 56. minutě unikl po pravé straně Krajčík, na jeho centr si naběhl Dočkal, který napřed nastřelil domácího Hunala, ale odražený míč bez problémů dopravil do Poštulkovy branky.

Na to pískotem reagovali diváci, protože na půlící čáře zůstal ležet Valenta a situaci neunesl ani kouč Mareček, jenž musel za protesty do hlediště.

Dosud nejlépe střílející tým soutěže byl v koncovce hodně neškodný a prosadil se až v 77. minutě. Aračič pozapomněl na Džeka a jeho přízemní centr protlačil pod Kozáčikem do hostující sítě Fenin. V závěru ještě korigoval výsledek po nedůslednosti hostů střídající Kroupa.

77. Fenin, 84. Kroupa - 7. a 29. Švec, 33. Fořt, 57. Dočkal. Rozhodčí: Damková - Zlámal, Novák. ŽK: Hunal, Doležal - Aračič, Švento, Latka, Dosoudil. Diváci: 3682.
Teplice: Poštulka - Valenta (65. Stožický), Lukáš, Hunal, Klein - Doležal, Dort (8. Verbíř), Sabou, Jirsák - Fenin (79. Kroupa), Džeko. Trenér: Mareček.
Slavia Praha: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Aračič - Krajčík, Dočkal (90. Vácha), Švec, Švento - Vlček (81. Gaúho), Fořt (87. Necid). Trenér: K. Jarolím.

• o sázkách na utkání Teplice - Slavia ZDE

Sparta - Plzeň 1:0 (0:0)

Fotbalisté Sparty Praha mají na dosah jistotu, že budou přezimovat v čele prvoligové tabulky. V nedělním duelu 16. kola porazili Plzeň pouze 1:0, ale na své pronásledovatele už mají tříbodový náskok a na klidný zimní spánek už jim chybí získat jediný bod.

Sparťané se ale na nedělní výhru znovu hodně nadřeli, rozhodnutí přinesl gól Sivoka z 51. minuty. Hosté dohrávali v deseti, v 66. minutě byl vyloučen Petr Knakal.

Na Letnou v pozdním listopadovém večeru dorazila nejmenší sparťanská návštěva sezony a na hře domácích jako by se to projevilo, stejně jako skutečnost, že po ztrátách Mladé Boleslavi a Liberce se mohou v čele ligy utrhnout.

Jejich hra byla hodně nervózní, čemuž navíc přispívali i sympaticky hrající hosté. Jako první se do šance ale dostali domácí: kanonýr Došek z takřka nulového úhlu střílel napříč brankou, kde však chybějícího brankáře Daňka stačil zastoupit stoper Petr Knakal. Další akce přišla také z levé strany, ale Rezkův průnik po levé straně skončil jen střelou do boční sítě.

Hosté se nedostávali do akcí příliš často, ale když už před Blažkem byli, působili nebezpečně. Brankáře Blažka se málem povedlo překonat jeho spoluhráči Kadlecovi, který ve třinácté minutě hlavou trefil břevno vlastní branky.

Tabulka střelců

8 - Pecka (Ml. Boleslav), Došek (Sparta),
7 - Střihavka (Ostrava), Vlček, Fořt (oba Slavia), Lafata (Jablonec),
6 - Džeko (Teplice), Gašparík (Most), Zelenka (Brno), Volešák (Č. Budějovice)
5 - Veleba (Kladno),
4 - Papoušek, Zápotočný (oba Liberec), Polodna (Příbram), Krbeček (Plzeň), V. Schulmeister (Olomouc), Svátek (Č. Budějovice), Rajtoral (Ostrava), Fenin (Teplice).

Brankáři s čistým kontem:
10 - Blažek (Sparta),
9 - Čech (Liberec),
7 - Lejsal (Brno), Kozáčik (Slavia),
6 - Miller (Boleslav), Špit (Jablonec)
5 - Poštulka (Teplice), Filipko (Č. Budějovice).

Sparta s přibývajícím časem zvýšila svoji převahu, presink na soupeřově polovině přinášel zmatek do plzeňské obrany, kterou trápil především Došek.

Nejdříve střelou z otočky natáhnul Daňka, pak se o jeho zneškodnění postaral Petr Knakal, který ho ve 20. minutě rukama stáhnul, jenže sudí Jech podle všeho penaltový zákrok přehlédl.

Další domácí naděje na vedení přišla po trestném kopu, který zakončoval hlavou Řepka, ale nastřelil z pěti metrů plzeňského brankáře. Hosté se po delším čase dostali na druhou stranu hřiště až ve 35. minutě, ale Krbečkův pokus ze šestnáctky Blažek jistě kryl.

Také druhý poločas začali domácí náporem a brzy se jim to vyplatilo. Ve 49. minutě ještě hlavička Doška po centru z levé strany skončila na rukavicích Daňka.

Jenže v 51. minutě už ani plzeňský brankář nedokázal zabránit akci vedené po stejné straně hřiště: Horváth prošel přes dva plzeňské hráče do trestného území a našel na vzdálené straně branky Sivoka, který hlavou přeloboval nešťastného Daňka, jenž v té chvíli hlídal druhou tyč.

Plzeň navíc brzy po brance ztratila šanci něco se zápasem udělat. Během osmi minut totiž obdržel Petr Knakal dvě žluté karty a hosté zůstali v deseti. Navíc hostující hráči klíčové momenty utkání nezvládli a místo fotbalu několik minut věnovali hádkami s rozhodčími, zatímco jejich snaživá hra se vytratila.

Jenže ani domácí se už netlačili do velkého útočení, raději si hlídali jistou výhru, po níž na závěr sparťanského podzimu domácí fandové zažehli 113 bengálských ohňů a připomněli tak, jak dlouhé trvání letenský klub před deseti dny oslavil.

Sparťanský trenér Michal Bílek prohlásil, že je spokojen, přestože dobře ví o herních potížích svého mužstva. "Musím být spokojen, protože hlavním cílem bylo udržet vedení v lize a ten se zvýšil na tři body. Samozřejmě, že naše hra není zdaleka ideální, ale už se blíží zimní pauza a je to na naši hře znát," uvedl kouč, podle kterého jeho svěřenci měli tlak dvacet minut, ale poté už hra byla horší.

Prozradil, že v neděli se čtyři hráči hlásili o střídání, protože neměli dostatek sil. "Potřebujeme hlavně pořádně potrénovat, fyzická kondice už odchází," vysvětlil trenér, proč jeho týmu v závěru chyběla síla, aby vstřelil druhý rozhodující gól.

Výsledek:
Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 51. Sivok. Rozhodčí: Jech - Tulinger, Kocourek. ŽK: Sivok, Horváth - Trapp, Procházka, P. Knakal, M. Knakal, Limberský. ČK: 66. P. Knakal. Diváci: 4405.
Sparta: Blažek - Pospěch, Drobný, Řepka, Kadlec - Kolář (74. Zabavník), Sivok, Horváth (86. Kisel), Matušovič (62. Šimák) - Rezek, Došek. Trenér: Bílek.
Plzeň: Daněk - Limberský, Procházka, P. Knakal, Šíma - M. Knakal, Trapp (70. Rada), Jarolím (63. Bednář), Borek (76. Malár) - Fillo, Krbeček. Trenér: Levý.

Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)

Fotbalisté Mladé Boleslavi překvapivě ztratili v 16. kole ligové soutěže dva body domácí remízou 2:2 s posledním 1. FC Slovácko. Účastník Poháru UEFA zachránil alespoň bod až čtyři minuty před koncem brankou Rajnocha. Kouč hostí Pavel Malura byl tak i ve svém třetím ligovém zápase úspěšný, svůj tým přivedl ke třetí remíze.

Domácí nastoupili bez potrestaného Kysely i bez nastydlého Abrahama, ale začali podle tradice ofenzivně a v deváté minutě se dostali i do první velká šance. Po centru Pecky hlavičkoval Holub, ovšem Drobisz vyrazil míč na roh.

Ani hosté nepřijeli kompletní, disciplinární trest nepustil na trávník nejzkušenějšího hráče Vozábala, a poslední tým tabulky se zpočátku jen bránil. Po rohu šla Matějovského hlavička  těsně nad břevno a Peckův volej trefil jen nohy padajícího brankáře.

Hosté v obraně nic nevymýšleli a razantně míče odkopávali a čekali na svou šanci - úspěšný rychlý brejk. Ten přišel ve 25. minutě. Dlouhý míč směřoval na Ivanu, ten jej sice mezi Rolkem a Rajnochem nevybojoval, ale za ním nabíhající Zeher střelou z osmnácti metrů trefil přesně růžek domácí branky.

To hosty povzbudilo, ve 33. minutě pálil Ivana z úhlu a Miller jen s potížemi vyrazil na roh. Odměnou za útočný fotbal bylo pro domácí vyrovnání ve 41. minutě.

Šmerda nacentroval míč na Rolka, který jej hlavou vrátil na nabíhajícího Holuba a ten přízemní střelou vyrovnal. V poslední minutě prvního poločasu však Ivana vysunul po křídle Racka, který se elegantně zbavil Nesvadby a technickou střelou obstřelil brankáře Millera.

Po přestávce se hosté ještě více zatáhli do obrany a někdy odvraceli útoky domácích i se štěstím. Mladoboleslavští jim roli hodně usnadnili, kombinaci chyběla mnohdy přesnost a zakončení důraz. Udeřit mohlo znovu na druhé straně. Zeher se po rychlém brejku zbavil Rolka, ale proti jeho střele stačil Miller včas vyběhnout.

Blízko vyrovnání byl Pecka po rohovém kopu, ale jeho střelu stačil vyhlavičkovat Racko. V 72. minutě ve velmi dobré pozici poslal svou ránu jen do náruče Drobisze útočník Kulič. Domácí nepříznivý vývoj neunesli, deset minut před koncem Kulič bezohledně skosil Němčického, ale rozhodčí Královec nepochopitelně místo červené karty ukázal hříšníkovi jen žlutou.

Nakonec se domácí alespoň vyrovnání dočkali, když čtyři minuty před koncem Rajnoch po centru Poláčka propasíroval míč do sítě mezi nohama Drobisze. V nastaveném čase mohli dokonce vyhrát, ale Holubovu střelu vytáhl brankář na břevno.

Výsledek:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 41. Holub, 86. Rajnoch - 25. Zeher, 45. Racko. Rozhodčí: Královec - Filípek, Lhoták. ŽK: Matějovský, Kulič - Zeher. Diváci: 4035.
Mladá Boleslav: Miller - Palát, Rolko, Rajnoch, Nesvadba (46. Ševinský) - Vaculík (57. Poláček), Matějovský, Šmerda (80. Sedláček), Pecka - Kulič, Holub. Trenér: Uhrin.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Bernardi, Šuškavčevič, Němčický (81. Lysoněk) ně - Racko, Kúdela (77. Mareš), Görner (72. Dragoun), Róth - Ivana, Zeher. Trenér: Malura.

Ostrava - Liberec 1:1 (0:0)

Fotbalisté Liberce už šest a půl roku na Bazalech neprohráli a bilanci si nepokazili ani v neděli. Baník sice nebyl daleko od vítězství; dvacet minut před koncem ho Rajtoral poslal do vedení, ale už o tři minuty později po zmatku v domácí obraně náskok smazal Pudil.

Po únavě ze čtvrtečního pohárového utkání proti Grasshoppers nebylo ani památky, nastartovaný Liberec dvacet minut soupeře dusil vysokým tempem, kterému Ostrava v úvodu nestačila.

Domácí se trápili s přechodovou fází, ale měli štěstí, že úřadující mistr žádnou z nebezpečných akcí nedotáhl do konce. Baník byl dlouho pozdě i u většiny odražených míčů; tak se zrodila i první velká šance utkání, kterou po standardní situaci a tečované ráně Blažka ve 25. minutě zmařil Raška.

Velký vítr vzápětí udělal v ostravské obraně Pudil, který důrazným průnikem rozrazil obranný blok a po Pospěchově pokusu z otočky musel před opuštěnou brankou míč odhlavičkovat Besta.

Jakmile se však Ostravané adaptovali na libereckou rychlost, začali hrát s šampionem rovnocennou partii. Chvíli před poločasem protáhl Čecha hlavičkou Klimpl, ale brankář si pro jeho pokus k pravé tyči doskočil včas.

Sílící aktivita Večeřova týmu se ze hřiště nevytratila ani po přestávce. Baník tlačil, přesto si v 52. minutě středem jeho obrany prorazil cestu Frejlach a pravačkou jen nepatrně minul.

Pak však dal o sobě znovu vědět listopadový kanonýr Rajtoral: v 70. minutě liberecká obrana tak dlouho couvala před Metelkou, až se jeho centr snesl na hlavu ostravského záložníka, který zblízka překonal Čecha.

Hrstka fanoušků Slovanu nesmutnila dlouho. Za necelé tři minuty využil velkého nedorozumění mezi Klimplem a Raškou Pudil, který zblízka a o tyč trefil vyrovnání.

Ani potom nikdo nehrál jen na bod. Pospěch v poslední minutě dokonce přehodil gólmana, ale Frejlachova přihrávka ho zastihla v ofsajdu. Ostrava se pak zlobila ještě za Matulovo stažení Magery v pokutovém území, ale sudí Jílek jejich penaltové tužby nevyslyšel.

Výsledek:
Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 70. Rajtoral - 73. Pudil. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Jiřík. ŽK: Metelka, Klimpl - Matula. Diváci: 7103.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, Besta, Hoffmann - Rajtoral, Bystroň, Lukeš, Metelka (77. Žůrek) - Varadi (58. Mičola), Střihavka (88. Magera). Trenér: Večeřa.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Dohnálek (85. Matula), Bílek, Frejlach, Pudil (85. Papoušek) - Blažek (46. Holenda), Pospěch. Trenér: Lavička.

Jablonec - Kladno 3:0 (1:0)

Jablonečtí fotbalisté rázně ukončili kladenskou sérii čtyř zápasů bez porážky. V 16. kole v neděli ligového nováčka porazili 3:0.

Největší zásluhu na tom měl David Lafata, který vstřelil dvě branky a se sedmi trefami se znovu zařadil mezi nejlepší ligové střelce. Jednou a v lize vůbec poprvé se trefil střídající Jiří Valenta.

Jablonec začal svoji letošní domácí derniéru velmi aktivně a již v 1. minutě utkání nastřelil Hloušek levou tyč kladenské branky. Vzápětí Fukalovu bombu z dvaceti metrů zkrotil ve svých rukavicích brankář Kladna Kostolanský. To však byla na dlouhé minuty poslední šance Jablonce, který měl sice převahu, ale jeho útočná aktivita končila před šestnáctkou hostů.

To však neplatilo ve 28. minutě kdy centr prodloužil hlavou Hloušek, jenž nastoupil místo zraněného Smíška. K míči se v pokutovém území dostal ostrostřelec David Lafata a nedal brankáři Kladna šanci. Hosté se do první a jediné šance úvodní půle dostali až ve 36. minutě.

V ní se ocitl nový muž v kladenském útoku Kousal, který krátce před tím vystřídal Velebu. Jenže hráč, který s fotbalem začínal právě v Jablonci, ve vyložené pozici hlavou netrefil branku.

Po obrátce začali aktivněji hosté a ve 48. minutě na centr naskakovali hned dva kladenští hráč Kousal a Čáp, ale místo zakončení skončili po srážce na zemi.

V 53. minutě pozornost Špita vyzkoušel exjablonecký Čáp, ale s jeho dalekonosnou střelou si brankář poradil. Jablonec byl v této fázi poněkud pasivní, za což si vysloužil nevoli tribun.

Jako blesk z čistého nebe tak lze označit druhý gól Jablonce, který padl v 76. minutě. To se do míče za hranicí pokutového území opřel Jiří Valenta a dal svůj premiérový ligový gól. Hra Jablonce se jako mávnutím kouzelného proutku změnila a o chvíli později vedl již 3:0.

U třetí branky Jablonce byl opět Valenta, který v 78. minutě ideálně uvolnil Klapku, na něhož vyrazil brankář Kostolanský. Jenže toho jablonecký záložník obelstil, nahrál ho před branku úplně volnému Lafatovi, který do prázdné branky dal třetí gól.

Kladno ani poté nepřestalo hrát a v 81. minutě pálil nebezpečně Radzinevičius, stejně jako na druhé straně o několik minut později Baranek, ale skóre se už nezměnilo.

Výsledek:
FK Jablonec 97 - SK Kladno 3:0 (1:0)
Branky: 28. a 76. Lafata, 78. Valenta. Rozhodčí: Kovařík - Košec, Teuber. ŽK: Veleba, Strnad, Kostolanský (všichni Kladno). Diváci: 2850.
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Jindřišek - Baranek, Klapka (85. Nulíček), Loučka, Weber (83. Petržela) - Lafata, Hloušek (63. Valenta). Trenér: Rada.
Kladno: Kostolanský - Pončák, Šimůnek, Killar, Drozd - Cigánek, Šelicha, Strnad (72. Kratochvíl), Čáp (83. Michal) - Veleba (34. Kousal), Radzinevičius. Trenér: Koubek.

Příbram - Most 0:0

Na šest zápasů se protáhlo čekání na vítězství ve fotbalové lize u týmů Příbrami i Mostu. Jejich vzájemný zápas v nedělním 16. kole totiž skončil v Příbrami bezbrankovou remízou.

Domácí, jejichž zápas u Litavky po dlouhých letech nemohl sledovat trestně stíhaný prezident klubu Jaroslav Starka, se sice díky jednomu získanému bodu odpoutali ze sestupového patnáctého místa, i když jen díky lepšímu skóre.

Souboj týmů, které už dlouho čekají na vítězství, mohl začít výborně pro hosty z Mostu. Ti byli v úvodu aktivní a už ve čtvrté minutě mohli jít do vedení.

Mendy vysunul Pešíra, ale ten v dobré pozici těsně minul a neukončil tak své dlouhé čekání na první letošní gól. Nebezpečné příbramské akce na druhé straně řídil režisér Otepka, jenž se vrátil do hry po vypršení disciplinárního trestu. Po nahrávce Pennera vnikl až do pokutového území a po střetu se Zbončákem se marně dožadoval penalty.

Otepka o chvíli později Zbončáka obelstil u postranní čáry a po jeho centru hlavičkoval vedle Sviták. Pak začali znovu hrozit i hosté z Mostu. Po půlhodině se marně dožadovali pokutového kopu za souboj příbramského gólmana Pařízka s Mendym. Za pět minut pak Pařízek s problémy nadvakrát zlikvidoval pokus Pešíra.

Po přestávce vyrovnaný souboj pokračoval, ale k vedení měli blíže domácí. V 62. minutě vystrašil povedenou střelou mosteckého brankáře Vaniaka mladý obránce Halama, hrající teprve třetí ligový zápas. Po následném rohu měl gól na kopačce stoper Navrátil, ale z malého vápna přestřelil branku.

Čtvrt hodiny před koncem měli Severočeši znovu štěstí, když Otepka přesným centrem našel znovu Navrátila, ale smolař zápasu hlavičkoval jenom do tyče. Hosté odpověděli z protiútoku dravým průnikem Zbončáka, po jehož pasu střídající Jendruščák hlavičkoval nepřesně a ušetřil tak své bývalé spoluhráče od pohromy.

Na druhé straně zastavil dalšího žolíka z lavičky Polodnu včasným zákrokem v pokutovém území stoper Hainault. Příbram měla v závěru platonickou převahu, ale ke tříbodovému zisku ji nenasměroval ani Klesa, který před brankou těsně nedosáhl na dobrý Otepkův centr. Marila tak podruhé za sebou vyšla střelecky naprázdno a ukázala, proč se topí v sestupových vodách.

Výsledek:
FK Marila Příbram - FK SIAD Most 0:0
Rozhodčí: Adámek - Filgas, Pelikán. ŽK: Formánek - Mendy, Pešír. Diváci: 2168.
Příbram: Pařízek - Halama (80. Mácha), Navrátil, Formánek, Penner - Otepka, Sviták (56. Klesa), Hašek, Šindelář - Vošahlík (67. Polodna), Huňa. Trenér: Barát.
Most: Vaniak - Prášil (85. Krejčí), Hainault, Procházka, Zbončák - Mendy, Schut (68. Macek), Škoda, Gašparík - Brzezina (69. Jendruščák), Pešír.

České Budějovice - Olomouc 2:0 (2:0)

Vítězstvím 2:0 nad Olomoucí v 16. kole nejvyšší soutěže v neděli zlomili fotbalisté Českých Budějovic sérii tří ligových utkání za sebou bez výhry.

Povedenou podzimní rozlučku s domácími fanoušky zajistili už v první půli Volešák, který se letos už počtvrté trefil z přímého kopu, a Svátek z penalty. Hosté jen podtrhli svoji tristní bilanci z hřišť soupeřů, kde dokázali v této sezoně uhrát pouze jeden bod.

Olomoucký trenér Vlastimil Petržela dal poprvé v kariéře od začátku šanci teprve osmnáctiletému Tomáši Hořavovi, který se zařadil do pětičlenné záložní řady. I domácí kouč František Cipro udělal oproti minulému duelu změnu, obránce Michaela Žižku nahradil na levé straně obrany mladík Jiří Peroutka.

Dynamu se navíc do sestavy vrátil po trestu Jaroslav Černý, ale byl to jiný záložník, který už ve třetí minutě rozveselil zhruba tři tisícovky diváků v hledišti.

Po faulu na Plocka se postavil k přímého kopu z dvaceti metrů tradiční exekutor Ladislav Volešák a jako obvykle podařenou střelou k tyči nedal brankářovi šanci. Připsal si tak již šestou letošní šestou trefu, z trestného kopu skóroval počtvrté.

Domácí rychlý vedoucí gól uklidnil a po celý první poločas měli hru ve své moci. Olomoučtí se za celé úvodní dějství nedostali k pořádnému ohrožení Filipkovy branky, naopak domácí podnikali do otevřené obrany nebezpečné výpady.

V 9. minutě selhal Olomouckým ofsajdový systém, ale unikající Svátek si míč příliš předkopl. Tentýž fotbalista se mohl zapsat mezi střelce i po dvaceti minutách, přesný centr Černého však hlavou netrefil.

Poté rozdmýchalo vášně domácích hráčů i fanoušků několika spornými verdikty nejisté trio sudích. Nejprve ve 24. minutě nepustil směrem k olomoucké brance hlavní rozhodčí Moláček Plocka, přestože se zdálo, že v souboji s Cléberem zasáhl nejdříve míč.

O dvanáct minut později se domácí  zlobili na pomezního Večeřu, který odmával ofsajd rozběhnutému Táborskému. V nastaveném čase první půle se ale stejný hráč šikovně vysmýkl obráncům a gólmanu Vojáčkovi nezbývalo, než ho faulovat. K exekuci se postavil Svátek a přesnou střelou k tyči zajistil Dynamu klidný odchod do šaten.

Trenér Petržela reagoval trojím střídáním a právě čerstvý Schulmeister mohl domácí hned po šesti minutách druhého poločasu připravit o pohodové vedení. Pulkertovo šikovné přiťuknutí však nezužitkoval.

Na opačné straně centroval Plocek a gólman Vojáček jen s námahou míč vyškrábl. Jihočeši se poté více zatáhli před své pokutové území, ale olomoucká snaha o zkorigování výsledku byla stereotypní. Českobudějovičtí tak po čtyřech neúspěšných pokusech Olomouc konečně porazili.

Výsledek:
Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)
Branka: 3. Volešák, 45.+2 Svátek z pen. Rozhodčí: Moláček - Ondo, Večeřa. ŽK: Kladrubský, Homoláč - Vojáček, Komárek, Hubník. Diváci: 3296.
České Budějovice: Filipko - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Peroutka - Plocek, Volešák, Dvořák, Černý (90. Žižka) - Táborský (81. Mrkvička), Svátek (76. Adamec). Trenér: Cipro.
Olomouc: Vojáček - Flachbart (49. Škerle), Komárek, Horáček, Vepřek - Janotka, Hořava (46. Schulmeister), Melinho, Randa, Cléber (46. Hubník) - Pulkert. Trenér: Petržela.