reklama
 
 

Skotové zuří, sudí je prý okradl. Rezek se hájí

4. 9. 2011 7:06
Remízový zápas ovlivnily dvě sporné situace na konci utkání

Glasgow - Dva náběhy do vápna, dva ochotné pády a dvě rozdílná rozhodnutí. Tak se dohrál zápas fotbalové kvalifikace o Euro 2012 mezi Skotskem a Českem, jenž nakonec skončil remízou 2:2.

Řeč je o zákrocích na Jana Rezka a Christophe Berru. Zatímco po pádu prvního z nich se kopala penalta, z níž Michal Kadlec srovnal na konečných 2:2, po druhém pádu vytáhl sudí Kevin Blom z kapsičky pouze žlutou kartu pro skotského hráče. Za simulování.

A to se Skotům pochopitelně vůbec nelíbilo. "Rozhodčí se nechal napálit před prvním penaltovým zákrokem," zlobil se bezprostředně po utkání kouč skotského týmu Craig Levein. "A Christophe (Berra) byl zase o penaltu okraden."

Čtěte také:

Češi ve Skotsku urvali i díky volnému pádu Rezka bod
Češi nebyli nikdy lepší. V počtu odložených fotbalistů

"Když rozhodčí hned za sebou udělá dvě tak odlišná rozhodnutí, je snadné ho obvinit. Cítíme se poškozeni," dodal skotský trenér.

Jeho tým přitom právě dnešní utkání potřeboval nutně vyhrát, aby si zajistil naději na baráž o Euro. Nyní ale zůstala mezera mezi Českem a Skotskem na pěti bodech a Ostrovanům nezbývá, než v posledních třech dulech nasbírat ideálně alespoň sedm bodů. "Stále ale máme šanci se kvalifikovat," podotkl Levein.

Fletcher: nechápu, že sudí nepískal i na druhé straně

Hodně rozzlobený na rozhodčí byl po zápase i Darren Fletecher, záložník Manchesteru United, který v 81. minutě vstřelil branku na 2:1.

Celému Hampden Parku se v tu chvíli zdálo, že šlo o gól vítězný. Jenže pak přišly oba "penaltové zákroky".

"Je skličující, že celý zápas, který jsme poctivě odjezdili, rozhodly dva verdikty rozhodčího," smutnil sedmadvacetiletý záložník. "Mluvil jsem s Danny Wilsonem (jenž měl Rezka faulovat - pozn. red.) a říkal mi, že ten kluk (Rezek) to celé nahrál."

"Jak následně mohl neuznat faul Hubníka na Berru poté, co odpískal ten první zákrok, je zcela mimo mé chápání," dodal na adresu druhého sporného "faulu" kapitán Skotska.

Zákrok na Rezka si prohlédněte zde (článek pokračuje pod videem)

Tisk: penalta byla kontroverzní

Podobně jako skotští fotbalisté viděl vypjatý závěr kvalifikačního duelu mezi Českem a Skotskem i ostrovní tisk, který rozhodnutí sudího Bloma uznat penaltu na Rezka považuje přinejmenším za "kontroverzní".

Tak se ve svých referátech o utkání vyjádřili například The Guardian, Telegraph, BBC, Goal.com či ESPN.

Zámořská televizní stanice Fox pak rovnou prohlásila, že Skotové byli o tři body okradeni, neboť Jan Rezek prý svůj penaltový pád očividně nahrál.

Rezek: Rozhodčí faul dobře viděl

Zatímco Skotové vyčítali rozhodčímu necitlivé posouzení obou penaltových zákroků, Rezek v pozápasovém rozhovoru s ČTK prohlásil, že rozhodně pád nenahrál.

"Nemyslím si, že by rozhodčí neměl (penaltu) nařídit. Samozřejmě, šel jsem si pro ni, ale škobrtl o mě, rozhodil mě a sudí to dobře viděl," prohlásil Rezek.

Zdali Rezek faulován byl, nebo nikoliv, odmítl okomentovat český trenér Michal Bílek."Ze své pozice jsem nemohl vidět, nakolik to faul byl," prohlásil.

"Nemohu být sice být spokojen s chybami v obraně, ale jinak mě potěšil přístup všech hráčů a především to, jak se prezentoval po příchodu Rezek, který byl u obou branek," dodal Bílek při hodnocení zápasu.

autor: Jakub Šafránek | 4. 9. 2011 7:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama