Hapal láká z Kaiserslauternu do Polska Šimůnka

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 2. 2013 14:30
Pavel Hapal láká pro Zaglebii Lubin posilu do obrany, přijít by měl Jan Šimůnek
Jan Śimůnek ještě v dresu Sparty.
Jan Śimůnek ještě v dresu Sparty. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalistu Jana Šimůnka možná čeká stěhování z německého Kaiserslauternu do polského klubu Zaglebie Lubin. „Je to polský klub, kde trénuje Pavel Hapal. Projevili zájem o Šimůnkovo hostování, teď se to řeší,“ prozradil Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Šimůnka zastupuje.

Jan Šimůnek patřil mezi opory českého týmu hráčů do 20 let, který v roce 2007 došel v Kanadě až do finále světového šampionátu své kategorie. Šimůnka vzápětí prodala Sparta za 140 milionů korun do Wolfsburgu. V bundeslize však mladého hráče často provázela zranění, a ta jeho kariéru výrazně přibrzdila.

V barvách Wolfsburgu sice získal mistrovský titul, ale vypadl z české reprezentace, v poslední době pak působil ve druhé bundeslize v barvách Kaiserslauternu, ale ani tam na podzim nehrál pravidelně.

V Lubinu by se vedle Hapala potkal se dvěma dalšími krajany: v kádru působí synovec reprezentačního trenéra Jiří Bílek a také Michal Papadopulos, někdejší útočník Leverkusenu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Největší tuzemský poskytovatel venkovní reklamy BigBoard spustil nový portál BigZoom. Nabízí ubytování a zážitky v Česku

Nový web vznikl transformací portálu Hyperslevy, který BigBoard ovládl loni. ČTK to řekli zástupci společnosti.

"BigZoom je výsledkem plánované transformace konceptu portálu Hyperslevy, který nahradil k 1. červnu. Veškeré vouchery na Hyperslevách ale samozřejmě zůstávají v platnosti a zákazníci je budou moci řádně vyčerpat," řekla ČTK mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy