Oslabený Inter pykal za Škriniarovo vyloučení, nečekaně prohrál s Empoli

23. 1. 2023 22:52
Fotbalisté Interu Milán podlehli v 19. kole italské ligy Empoli 0:1. "Nerazzurri", kteří hráli přes poločas v oslabení, prohráli v Serii A po pěti zápasech a z třetí pozice ztrácejí 13 bodů na vedoucí Neapol.
Milan Škriniar (Inter Milán)
Milan Škriniar (Inter Milán) | Foto: Reuters

Cremonese remizovalo v Boloni 1:1 a jako poslední tým čeká na první výhru mezi elitou.

Inter nastoupil do utkání s Empoli po středeční obhajobě italského Superpoháru nad městským rivalem AC. V rozmezí 25. až 40. minuty uviděl dvě žluté karty domácí stoper Škriniar. Po více než hodině hry rozhodl o triumfu hostů Baldanzi.

Empoli bodovalo páté kolo za sebou a posunulo se na deváté místo před turínský Juventus, jemuž bylo kvůli finančním podvodům při přestupech odečteno 15 bodů.

Cremonese v Boloni vedlo od 50. minuty po Okerekeho trefě z pokutového kopu. O premiérové vítězství v tomto ročníku Serie A ho však připravil Zirkzee. Tým z Cremony uhrál osmý nerozhodný výsledek v ligové sezoně a spolu s dalším nováčkem Lecce je "remízovým králem" soutěže.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Boloňa - Cremona 1:1 (55. Zirkzee - 50. Okereke z pen.), Inter Milán - Empoli 0:1 (66. Baldanzi).

1. Neapol 19 16 2 1 46:14 50
2. AC Milán 18 11 5 2 35:20 38
3. Inter Milán 19 12 1 6 38:25 37
4. AS Řím 19 11 4 4 25:16 37
5. Bergamo 19 10 5 4 37:23 35
6. Lazio Řím 18 10 4 4 31:15 34
7. Udine 19 7 7 5 27:21 28
8. FC Turín 19 7 5 7 19:20 26