Lazio se před odvetou se Spartou probralo, dva góly dal Klose

13. 3. 2016 23:03
Trenér Lazia Stefano Pioli udělal oproti čtvrtečnímu osmifinále Evropské ligy se Spartou devět změn v sestavě.
Na Spartě Miroslav Klose nehrál, proti Bergamu vstřelil dva góly
Na Spartě Miroslav Klose nehrál, proti Bergamu vstřelil dva góly | Foto: Zlata Vostrá

Řím - Soupeř pražské Sparty v osmifinále Evropské ligy Lazio Řím vyhrál v 29. kole italské fotbalové ligy 2:0 nad Bergamem. Oba góly vstřelil německý útočník Miroslav Klose. Neapol zvítězila v Palermu 1:0 a na vedoucí Juventus Turín znovu ztrácí tři body. AS Řím po výhře 2:1 v Udine oslavil osmou výhru v řadě, čtvrtá Fiorentina pouze remizovala s posledním Hellasem Verona 1:1.

Trenér Lazia Stefano Pioli udělal oproti čtvrtečnímu osmifinále Evropské ligy se Spartou devět změn v sestavě. Na svém místě zůstali jen brankář Marchetti a stoper Hoedt. První start v základní jedenáctce si připsal obránce Gabbarón, který do Lazia přišel loni jako volný hráč z Barcelony.

První poločas přinesl jedinou větší šanci, kterou si vypracovali hosté z Bergama, D'Alessandro však trefil tyč. V 68. minutě se do první vážné příležitosti dostalo Lazio a německý útočník Klose oslavil premiérový ligový gól v sezoně.

Vzápětí mohl vyrovnat Cigarini, těsně však minul Marchettiho branku. V páté minutě nastavení pojistil výhru domácích Klose a Lazio po třech zápasech naplno bodovalo. Bergamo čeká na vítězství už 14 zápasů.

Lazio hrálo v sestavě Marchetti - Gabarrón, Mauricio, Hoedt, Braafheid - Cataldi (73. Biglia), Onazi (81. Parolo) - Anderson, Mauri, Kishna (58. Keita) - Klose.

V 22. minutě duelu mezi Palermem a Neapolí nařídil sudí Rocchi přísnou penaltu ve prospěch hostů, kterou s přehledem proměnil argentinský kanonýr Higuaín a rozhodl o výhře druhého celku tabulky. Palermo ani při premiéře pod trenérem Novellinem neuspělo, z výhry se naposledy radovalo 24. ledna.

AS Řím měl na hřišti Udine od začátku převahu a po čtvrthodině hry ji zužitkoval sedmým gólem v sezoně Džeko. Krátce po změně stran mohl zvýšit střídající Zapata, jeho pokus ale skončil na tyči.

Do dvoubrankového vedení se tak hosté dostali až v 74. minutě, kdy Florenci přesně zakončil po Pjaničově přihrávce. Bosenský reprezentant je jediným hráčem, který si dokázal v posledních dvou sezonách Serie A připsat deset a více asistencí. V závěru jen zkorigoval stav Fernandes a Udine je pouze čtyři body nad sestupovou hranicí.

Fiorentina měla duel s Hellasem dobře rozehraný, od 40. minuty vedla zásluhou Zárateho. V druhé půli byli ale aktivnější hosté a dočkali se vyrovnání, když se po Emanuelsonově rohovém kopu hlavou prosadil Pisano. "Viola" potřetí v řadě nezískala tři body.

Záchranářský souboj nováčků Carpi a Frosinone dopadl lépe pro domácí. O jejich výhře 2:1 rozhodl v poslední minutě z penalty De Guzmán, který v Carpi hostuje z Neapole.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Chievo - AC Milán 0:0, Carpi - Frosinone 2:1 (27. Bianco, 90. De Guzmán z pen. - 72. Dionisi), FC Janov - FC Turín 3:2 (20. a 45.+2 Cerci obě z pen., 66. Rigoni - 4. a 15. Immobile), Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (40. Zárate - 86. Pisano), Udine - AS Řím 1:2 (85. Fernandes - 15. Džeko, 74. Florenzi), Lazio Řím - Bergamo 2:0 (67. a 90.+5 Klose), Palermo - Neapol 0:1 (23. Higuaín z pen.).