Šejkové si Anglii zamilovali. Budou sponzorovat United

Sport Sport, Red Spo
22. 1. 2009 18:15
Saudi Telecom bude partnerem Manchesteru pět let

Manchester - Fotbalový celek Manchester United získal ve čtvrtek nového sponzora. Dosavadního partnera, společnost AIG, jejíž logo dosud nosí hráči "Red devils" na svém dresu, nahradí od května příštího roku saudskoarabská telekomunikační firma Saudi Telecom.

Ta podepsala se současným lídrem anglické Premier League pětiletou smlouvu, díky které by si United měli přijít ročně na více jak dvacet milionů liber.

Čtěte také: Ronalda v Anglii nenávidí. Víc než všechny ostatní

"Toto partnerství výrazně zvýší náš globální kredit, protože Manchester United má základnu svých fanoušků po celém světě. Je také velmi populární na celém Blízkém východě, zejména v Saudské Arábii," řekl na serveru Cellular-news předseda společnosti Muhammad Al-Jasser.

"Budeme proto velmi blízce spolupracovat s marketingovým oddělením Manchesteru a snažit se rozvíjet různé novinky na podporu našeho partnerství," dodal Al Jasser.

Saudi Telecom patří mezi největší telekomunikační společnosti na Blízkém východě, přičemž bude moci během svého sponzorství používat logo Manchesteru pro své obchodní zájmy po celé Saudské Arábii.

Firma by pak měla svým zákazníkům nabízet i různé sestřihy nejlepších momentů, či textové informace o tomto anglickém klubu.

Přečtěte si také: Manchester postoupil do finále Ligového poháru

"Toto průlomové partnerství přinese Manchesteru další miliony fanoušků v Saudské Arábii. Když jsme hráli naposledy v Rijádu, ukázalo se, že vášeň tamějších příznivců pro Manchester je obrovská. Jsme proto velmi šťastní, že můžeme být partnerem Saudi Telecomu, který je největším regionálním hráčem," neskrýval nadšení generální ředitel Manchesteru David Gill.

Manchester United je už od roku 2005 vlastněn americkými bratry Glazerovými. O rok později ho začala výrazně sponzorovat americká pojišťovana AIG, jež tehdy podepsala dohodu v hodnotě 56 milionů liber.

V důsledku finanční krize však nedávno ohlásila, že ve sponzorství nebude po uplynutí smlouvy pokračovat. Dalšími partnery United jsou pak Nike, Budweiser nebo sázková společnost Betfred.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy