Manchester postoupil do finále Ligového poháru

Václav Rojík, roj
20. 1. 2009 22:59
Manchester United - Derby 4:2
Giles Barnes dává druhý gól v semifinále CArling Cupu na Old Trafford.
Giles Barnes dává druhý gól v semifinále CArling Cupu na Old Trafford. | Foto: Václav Rojík

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United si zahrají o první cennou trofej v tomto roce. Anglický mistr po úterní výhře v semifinálové odvetě Ligového poháru nad Derby 4:2 postoupil do finále.

Ve finálovém klání ve Wembley se svěřenci Alexe Fergusona střetnou s postupujícím ze souboje Tottenhamu  s Burnley.

Derby bojuje o přežití ve druhé lize, ale do odvety na Old Trafford mířil celek kouče Nigela Clougha poměrně sebevědomě. Vezl si totiž náskok 1:0 a k postupu mu stačila remíza.

Plány na nerozhodný výsledek však začaly brát brzy za své. Kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy byl až příliš partný a "Reds" využili svojí převahy k vymazání ztráty už po čtvrthodině, kdy se spoza šestnáctky parádně trefil ke vzdálenější tyči Nani.

Barnes zdramatizoval závěr

A záhy zvýšil na 2:0 svátěční střelec O´Shea, jenž dal gól za United téměř po dvou letech.

V pohodě hrající United definitivně uklidnil za dalších deset minut hlavou zcela nepokrytý Carlos Tevez.

Derby bylo zcela neškodné a United už se snažili spíše bavit diváky. V závěru však přišla z ničeho nic nečekaná komplikace.

Evans fauloval ve vápně Greena a hostující Barnes s přehledem penaltu proměnil. Derby tak stačilo dát jeden gól, aby oživilo šanci na finále.

Tu vzápětí rovněž z penalty zchladil Cristiano Ronaldo. Poslední slovo však měl znovu Barnes, jenž v devadesáté minutě z přímého koupu přetřelil zeď a nádherně  se trefil k tyči. Na víc už však sympaticky bojující Derby nedosáhlo.

Ligový pohár - semifinále:
Manchester United - Derby 4:2 (první zápas 0:1, postupuje Manchester)
Branky:
16. Nani, 22. O´Shea, 34. Tevez, 89. Ronaldo z penalty - 80., 90. Barnes, první z penalty
Manchester: Foster - Rafael Da Silva (Fletcher 42), Neville (Chester 67) - Evans, O'Shea, Nani, Gibson, Anderson, Giggs (Ronaldo 58) - Welbeck, Tevez.