Rozhodčí Drábek a Hrubeš si v příštím kole ligy nezapískají

31. 7. 2012 22:30
Karel Hrubeš měl podle Dagmar Damkové vyloučit hráče Dukly v zápase se Spartou
Karel Hrubeš měl podle Dagmar Damkové vyloučit hráče Dukly v zápase se Spartou | Foto: Reuters

Praha - Fotbaloví rozhodčí Drahoslav Drábek a Karel Hrubeš nebudou kvůli chybám v úvodu první ligy rozhodovat zápasy v druhém kole.

Serveru Sport.cz. to řekla šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková.

Drábek doplatil na výkon v zápase Českých Budějovic s Olomoucí (1:0), Hrubeš chyboval v utkání Dukly se Spartou (1:1).

Vedení hanáckého i pražského klubu podalo v týdnu proti výkonům sudích protest.

"Vím o tom, že Sparta i Olomouc poslaly stížnosti na výkon rozhodčích, ale zatím je nemám v ruce. Zatím nebudou Hrubeš a Drábek delegováni k utkáním druhého kola. V pondělí se sejde komise rozhodčích, na níž posoudíme závažnost jejich provinění a rozhodneme o dalším postupu," řekl Damková serveru Sport.cz.

Drábek vyloučil špatného hráče

Olomouc tvrdí, že Drábek utkání výrazně ovlivnil v její neprospěch a několikrát hrubě chyboval.

Hanákům vadí především to, že v 63. minutě vyloučil po střetu s domácím Filipem Rýdelem obránce Aleše Škerleho, byť v souboji byl jiný olomoucký hráč Igor Golban.

Sigma z následné penalty inkasovala rozhodující branku.

Spartu zase Hrubeš údajně poškodil tím, že v 54. minutě neukázal červenou kartu obránci Dukly Tomislavu Božičovi za střet s Josefem Hušbauerem v jeho vyložené střelecké příležitosti na hranici pokutového území.

Utkání skončilo 1:1. Rozhodčí podle sparťanů měl v závěru vyloučit i dalšího zadáka Dukly Pavla Haška po zákroku na útočníka Andreje Keriče.