Ronaldinho vzpomíná na Barcelonu: Byla to noční můra

ip
4. 8. 2008 17:20
Uplynulých pět měsíců to byla noční můra, přiznal hráč
Ronaldinho doufá, že se dostane zpět do své staré formy
Ronaldinho doufá, že se dostane zpět do své staré formy | Foto: Reuters

Milán - Jako nejhorší etapu svého života popisuje brazilský fotbalový záložník Ronaldinho posledních pět měsíců strávených v katalánské Barceloně.

Držitel zlatého míče pro rok 2005 před několika dny přestoupil do AC Milán, kde by rád zapomenul na uplynulý rok a opět se dostal do své bývalé formy.

„Posledních pět měsíců bych mohl označit za vůbec nejhorší chvíle mého života. Byla to skutečná noční můra. Kvůli zranění jsem nemohl hrát, ba dokonce ani trénovat. Jediné, co jsem měl dovolené, bylo sedět na gauči a koukat na televizi. Bylo mi smutno," uvedl Ronaldinho na stránkách italského deníku La Gazzetta Dello Sport.

Čtěte také: Ronaldinho ustoupil. Bude nosit dres s číslem 80

Rodák z Porta Alegre sice vstřelil v barvách Barcelony sedmdesát branek ze 145 zápasů, přesto se v uplynulé sezoně dostával na hřiště jen sporadicky.

S jeho absencí a nestabilními výkony poté upadl i herní projev týmu a katalánský velkoklub skončil v minulém ročníku až na třetím místě španělské La Ligy.

„Lidé navíc zkoušeli kombinovat více problémů. Začalo to například tím, že obvinili mého bratra Roberta de Assise, že se o mě stará jen proto, aby dostal peníze. To mi bylo opravdu nepříjemné," přiznal záložník.

Posledním problémem poté bylo Ronaldinhovo porušení životosprávy. Některá španělská média dokonce zveřejnila fotografie, na kterých má hráči přetékat břicho.

„Čemu opravdu nerozumím je to, že v jednu chvíli jsem ideální příklad pro všechny a krátce poté se kvůli svým problémům div nestanu dalším Maradonou. Když mám dovolenou, tak samozřejmě dělám to, co mám rád, ale když je sezona, tak se vždycky chovám profesionálně," tvrdí odhodlaně.

Přečtěte si také: Na San Siru propukl karneval. Dorazil Ronaldinho

Ronaldinho se v současnosti připravuje s brazilským národním celkem na olympiádu v Pekingu. Jeho současný zaměstnavatel AC Milán se zase netají, že s jeho pomocí hodlá dobýt po delší době domácí ligový titul.

„Potřebuji tvrdě pracovat, ale budu se určitě snažit dostat se do bývalé formy. Dělám práci, kterou miluji a nikdy nechci dělat nic jiného," uvedl na závěr Ronaldinho.

 

Právě se děje

Další zprávy