Řepka tentokrát u soudu uspěl, nebude potrestán za neplacení alimentů na syna

ČTK ČTK
10. 6. 2019 14:37
Bývalý fotbalista Tomáš Řepka nebude potrestán za neplacení alimentů na syna, kterého má s modelkou Vlaďkou Erbovou.
Tomáš Řepka
Tomáš Řepka | Foto: ČTK

Proti rozhodnutí Městského soudu v Brně z poloviny května se nikdo neodvolal, zproštění návrhu na potrestání je tak pravomocné. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Petra Hovorková. Řepka je ve vězení, kde si má odpykat dvouapůlroční trest za zpronevěru, internetové útoky a maření úředního rozhodnutí.

"V uvedené věci mohu sdělit, že obžalovaný byl zproštěn návrhu na potrestání, kdy proti tomuto rozhodnutí nebyl podán opravný prostředek a rozhodnutí tedy nabylo právní moci," uvedla mluvčí.

Žalobce navrhoval pro Řepku čtyřměsíční vězení, Řepkovi hrozil až jeden rok. Podle žaloby na výživné dlužil asi 175.000 korun. Soud ale na začátku března dal Řepkovi možnost výživné uhradit, aby se trestu vyhnul. Nemusel navíc platit původně vyměřenou výši kolem 175.000 korun, ale jen zhruba 20.000 korun. Řepka totiž uspěl u soudu se snížením alimentů z 15.000 měsíčně na 5000 korun a usiluje o snížení na 2000. Z této částky brněnský soud vycházel. Řepka doplatil necelých 30.000 korun, včetně letoška.

Soud ve věci rozhodl 14. května, Řepku návrhu na potrestání zprostil. "Je na místě vycházet z reálné situace reálného výdělku a majetkových poměrů obžalovaného v předmětném období," uvedl tehdy samosoudce v odůvodnění. Řekl, že Řepka je otcem dvou dětí, na které platí výživné, a pro reálný příjem 9000 až 10.000 korun, které Řepka v dotyčném období údajně měl, je částka 2000 Kč přiměřená. Ne vůči potřebám dítěte, ale vzhledem k tomu, do jaké pozice se obžalovaný dostal, uvedl samosoudce.

Podle státního zástupce Pavla Klimeše je částka 2000 Kč za měsíc nepřiměřená. Řekl tehdy, že Řepka z původně stanovené částky 15.000 Kč "vybruslil" snadno. Opravný prostředek ale nepodal.

Někdejší reprezentant vydělal fotbalem podle své biografie zhruba 400 milionů korun hrubého, především díky devítiletému angažmá v zahraničí, kde nastupoval za Fiorentinu a West Ham. V české lize hrál za Ostravu, Spartu a České Budějovice, s profesionálním fotbalem skončil v roce 2012.

Do vězení Řepka nastoupil 27. května. Pravomocný verdikt pražského městského soudu si vyslechl letos v dubnu. Odvolací senát mu uložil dvouleté vězení za zpronevěru luxusního vozu a internetové útoky na svou druhou exmanželku, které spočívaly ve smyšlených erotických inzerátech. V květnu přibyl Řepkovi další půlrok za mřížemi za to, že opakovaně sedl opilý za volant a ve zkušební době podmíněného odsouzení se dopustil dalších trestných činů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy