Rehhagel: Hráči jako Nedvěd se už klidně nemusí narodit

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 5. 2015 6:14
Trenéři hodnotí odvetu Eura 96, kterou Češi vyhráli 6:3.
Patrik Berger a Pavel Nedvěd
Patrik Berger a Pavel Nedvěd | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Odplata se vydařila. Češi v pondělní odvetě za finále Eura 1996 porazili německý tým tehdejších legend. Někteří svěřenci trenéra Dušana Uhrina staršího ukázali, že by se na ligových trávnících neztratili ani jako čtyřicátníci.

Pavel Kuka dal dva góly, Karel Poborský se postaral o rozdílovou trefu, na další dvě přihrál a nad všemi čněl dirigent zálohy Pavel Nedvěd, který se blýskl třemi asistencemi.

"Celá záloha a její útočná činnost byla vynikající, spolupráce s Kukou, s podporou Bejbla opravdu výborné," chválil hráče po zápase Uhrin.

Ten přiznal, že výkon těchto hráčů jen podtrhuje vyjímečnost této generace. "Po Euru odešla spousta těch kluků do velkých klubů jako do Liverpoolu nebo Manchesteru United a zůstali tam, to je důkaz, jak byli dobří," dodal.

"Druhý Zátopek také neexistuje"

"Je pravda, že Berger, Poborský nebo Nedvěd by klidně ještě stále mohli hrát profesionálně," prohlásil na tiskové konferenci trenér Němců Otto Rehhagel.

Také podle něho byl hlavním hrdinou celého zápasu někdejší špílmachr Juventusu. "Někdy se to tak stane, že se zrodí v jednom desetiletí takový hráč, jako je on, opravdu výjimečný a je možné, že takový fotbalista tu jen tak nebude nebo nikdy. Vždyť ani druhý Emil Zátopek neexistuje. Nejspíš si musíme počkat na nějakou další povedenou generaci, kdy se někdo takový objeví," myslí si německý kouč.

Uhrina Nedvědův výkon v zápase veteránů ale zase tolik nepřekvapil. "Všichni víme, že Pavel běhá pravidelně maratony a půlmaratony, to je znát. Zatímco v jeho věku těm bývalým fotbalistům kondička odchází, on se stále udržuje," prohlásil.

Uhrin: Maier chytil čtyři góly

Dobře ale zahráli i jiní, takže nakonec z toho byl jednoznačný výsledek 6:3. "Bylo vidět, že Češi do toho šli víc. Asi nám vážně chtěli to finále oplatit, takže proto vyhráli," hodnotil zápas Rehhagel.

To trenér českých legend ocenil bojovnost obou mužstev. "Myslím, že celkově to bylo povedené utkání, dobré pro diváky, padly krásné góly po povedených akcích. Utkání mělo navíc výbornou kulisu, za to musím fanouškům poděkovat," pochválil české příznivce v Edenu Uhrin. Výtěžek ze vstupného putoval do Nadace fotbalových internacionálů. O poločase převzala šek na půl milionu korun ikona mistrů Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

Druhým dechem Uhrin přiznal, že zápas mohl skončit remízou. "Láďa Maier tam v druhém poločase chytil možná čtyři góly," přemítá. Pokud by tak utkání skutečně skončilo, zřejmě by došlo na penalty.

"Ale byl tam Tonda Panenka, takže kdyby na penalty skutečně došlo, myslím, že by nám vypomohl," smál se Uhrin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy