Realu k výhře nad Valladolidem pomohl vlastní gól a penalta, Barca musel otáčet

Aktualizováno 3. 11. 2018 22:58
Real vyhrál i druhý zápas pod vedením dočasného trenéra Santiaga Solariho. Valladolid porazil 2:0. Barcelona vyhrála nad Vallecanem 3:2.
Sergio Ramos
Sergio Ramos | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli i druhý zápas pod novým koučem Santiagem Solarim. Ve španělské lize po třech porážkách zvítězili v 11. kole nad Valladolidem 2:0.

Vítězství Realu se zrodilo až v závěru utkání. V 83. minutě si nešťastně srazil míč do branky stoper Kiko. O pět minut později druhý stoper Calero fauloval a Ramos z penalty nezaváhal. Počkal si na pohyb gólmana Masipa a poslal míč doprostřed branky. Hráči Valladolidu ve druhém poločase dvakrát trefili jen břevno.

Solari, jenž po debaklu 1:5 v Barceloně vystřídal na lavičce Realu Julena Lopeteguiho, má zatím stoprocentní bilanci. V týdnu jeho tým zdolal v poháru Melillu 4:0.

Vedoucí Barcelona v dramatickém závěru otočila zápas s Vallecanem a vyhrála 3:2, v 90. minutě dal svůj druhý a zároveň vítězný gól v utkání hrdina "El Clásica" Suárez. Barcelona vstoupila do utkání dobře, když ji už v 11. minutě dostal do vedení právě uruguayský kanonýr. Vallecano ale dvěma góly Poza a Garcíi otočilo. V závěru nejprve vyrovnal Dembélé a o tři minuty později znovu udeřil Suárez, pro kterého to by šestý gól během posledních tří duelů ve španělské lize. S devíti zásahy vévodí tabulce kanonýrů.

Fotbalisté Atlética Madrid nepotvrdili roli favorita na hřišti Leganés a pouze remizovali 1:1. Za hosty otevřel skóre francouzský útočník Antoine Griezmann, který se v lize naposledy trefil proti Huesce na konci září. Domácí vyrovnali v 82. minutě zásluhou Argentince Guida Carrilla.

Hráči Leganés ve dvou předchozích ligových utkáních na domácí půdě zvítězili, když nejprve zaskočili Barcelonu (2:1) a pak zdolali i Vallecano 1:0. Neporazil je ani madridský celek, který má po 11 kolech na kontě už pět remíz.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Leganés - Atlético Madrid 1:1 (82. Carrillo - 69. Griezmann), Real Madrid - Valladolid 2:0 (83. vlastní Kiko, 88. Ramos z pen.), Valencie - Girona 0:1 (48. Pons), Vallecano - FC Barcelona 2:3 (35. Pozzo, 57. García - 11. a 90. Suárez, 87. Dembélé).

1 FC Barcelona 11 7 3 1 31:14 24
2 Atlético Madrid 11 5 5 1 13:6 20
3 Alavés 10 6 2 2 14:9 20
4 FC Sevilla 10 6 1 3 22:13 19
5 Espaňol Barcelona 10 5 3 2 14:8 18
6 Real Madrid 11 5 2 4 16:14 17
7 Levante 10 5 1 4 16:15 16
8 Valladolid 11 4 4 3 9:9 16