Skoro miliarda! Ale Real má dalšího supertalenta

12. 7. 2013 13:50
Španělský reprezentant do dvaceti let Asier Illarramendi přichází na Santiago Bernabeau z Realu Soceidad.
Podívejte se na profil Asiera Illarramendiho | Video: Sport

Madrid - Dalšího talentovaného mladíka přivedl do svého kádru Real Madrid. Po Iscovi z Málagy totiž "Bílý balet" v pátek oficiálně potvrdil také transfer Asiera Illarramendiho z Realu Sociedad.

Třiadvacetiletý záložník se španělským velkoklubem podepsal smlouvu na šest let.

"Hodně jsem o tom přemýšlel, ale taková příležitost přijde jednou za život. To se prostě nedalo odmítnout," řekl Illarramendi, o něhož usiloval mimo jiné i londýnský Arsenal.

Podle informací španělského tisku za něj madridský celek zaplatil podobnou sumu jako za Isca, tedy 32 milionů eur, navíc ale musel doplatit 6 milionů eur na daních (a celkový účet se tedy vyšplhal na závratných 950 milionů korun).

"Chtěli jsme, aby u nás zůstal, ale Real Madrid dnes ráno aktivoval jeho výstupní klauzuli," prohlásil šéf baskického klubu Jokin Apperibay.

Titul z malého Eura i kariéra v Sociedadu

Illarramendi je dlouholetým mládežnickým reprezentantem Španělska, za které odehrál již přes třicet mezistátních utkání.

Naposledy se představil na šampionátu hráčů do dvaceti let a v červnu také získal titul na "malém Euru" se španělskou jednadvacítkou.

Illarramendi v Realu Sociedad, odkud do Madridu přichází, fotbalově vyrostl a stihl zde za poslední dva roky odehrát 54 ligových utkání, v nichž nevstřelil ani jeden gól. Loni ale výrazně klubu pomohl k historické účasti v Lize mistrů.

Kouč Carlo Ancelotti počítá s Illarramendim na místo středního záložníka, které nyní okupuje dvaatřicetiletý Xabi Alonso.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy