Real využil zaváhání Barcy a má na ni náskok dvou bodů

10. 9. 2011 23:45
San Sebastian-Barcelona 2:2, Real Madrid-Getafe 4:2
Cristiano Ronaldo (vpravo) a Karim Benzema se postarali o tři góly Realu
Cristiano Ronaldo (vpravo) a Karim Benzema se postarali o tři góly Realu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté mistrovské Barcelony ztratili body už ve druhém utkání španělské ligy. Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů sice na hřišti San Sebastianu vedl po poločase 2:0, ale domácí dokázali po přestávce vyrovnat.

Stoprocentní bilanci naopak udržel Real Madrid po domácí výhře 4:2 nad Getafe.

Barcelonský trenér Pep Guardiola šetřil některé opory na úterní úvodní duel "milionářské" soutěže s AC Milán a do základní sestavy tak například nepostavil Lionela Messiho, Andrése Iniestu či Davida Villu.

I tak se Barca dostala rychle do dvoubrankového vedení, když se v desáté a jedenácté minutě prosadili záložníci Xavi a Cesc Fábregas.

Záložník Hleb jde z Barcelony do Wolfsburgu

Letní posila z Arsenalu se trefila ve třetím soutěžním utkání za sebou. Katalánské mužstvo však po půlhodině hry přišlo o chilského útočníka Alexise Sáncheze, který by kvůli natrženému svalu mohl chybět až několik týdnů.

Baskický celek se po přestávce vrátil do hry. Útočník Imanol Agirretxe a záložník Antoine Griezmann potrestali chybující barcelonskou defenzivu a během tří minut vyrovnali.

Hosté ani se střídajícím Messim nedokázali odpovědět a nevrátili soupeři dubnovou porážku 1:2.

Výhru Realu nad Getafe zařídil dvěma góly Benzema

Real to proti Getafe na svém stadionu Santiaga Bernabéua neměl tak jednoduché jako v minulém kole, v němž deklasoval Zaragozu na jejím hřišti 6:0.

Svěřence trenéra Josého Mourinha poslal do vedení ve 14. minutě francouzský útočník Karim Benzema, ale na konci poločasu vyrovnal Venezuelan Miku.

V druhém poločase madridský tým díky proměněné penaltě Cristiana Ronalda a druhému Benzemově gólu oskočil na dvoubrankový rozdíl, ale nejlepší střelec Getafe Miku svou druhou trefou snížil.

Definitivní jistotu "Bílému baletu" dal až dvě minuty před koncem střídající Argentinec Gonzalo Higuaín, který skóroval po pouhé minutě na hrací ploše.

Výsledky:

San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (59. Agirretxe, 62. Griezmann - 10. Xavi, 11. Fábregas), Villarreal - FC Sevilla 2:2 (35. Rossi z pen., 73. Ruben - 24. Negredo, 86. Alexis), Real Madrid - Getafe 4:2 (14. a 69. Benzema, 60. Ronaldo z pen., 88. Higuaín - 39. a 74. Miku), Valencie - Atlético (52. Soldado).