Real si pojistil vedení v lize vítězstvím nad La Coruňou

Aktualizováno 14. 2. 2015 23:59
Karim Benzema a Álvaro Arbeola slaví gól v síti La Coruni.
Karim Benzema a Álvaro Arbeola slaví gól v síti La Coruni. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize La Coruňu 2:0 a i po 23. kole setrvají v čele tabulky soutěže. Druhou Barcelonu, která aktuálně ztrácí čtyři body, čeká utkání s Levante v neděli.

Zraněními pronásledovaný Real alespoň částečně napravil debakl z posledního kola s městským rivalem Atléticem Madrid. Dnes ho poslal do vedení ve 23. minutě technickou střelou Isco, o padesát minut později mu pojistil vítězství po asistenci Cristiana Ronalda francouzský útočník Karim Benzema.

Sevilla doma po jednostranném průběhu zápasu zdolala 3:0 Córdobu a posunula se na čtvrté místo soutěže. Oba týmy dohrávaly dnešní duel v deseti, nejprve kopl soupeře do obličeje záložník hostů Patrick Ekeng, krátce nato zasáhl protihráče protihráče do kolene autor úvodní branky Gzregorz Krychowiak.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

FC Sevilla - Córdoba 3:0 (38. Krychowiak, 44. Bacca, 76. Iborra), Real Madrid - La Coruňa 2:0(22. Isco, 73. Benzema), Granada - Bilbao 0:0, Málaga - Espaňol Barcelona 0:2 (41. González, 90.+3 García).

1. Real Madrid 23 19 0 4 72:22 57
2. FC Barcelona 22 17 2 3 62:13 53
3. Atlético Madrid 22 16 2 4 47:20 50
4. FC Sevilla 23 14 3 6 39:26 45
5. Valencie 22 13 5 4 40:20 44
6. Villarreal 22 12 5 5 37:20 41
7. Málaga 23 10 5 8 25:27 35
8. Espaňol Barcelona 23 8 5 10 30:34 29