Real rozstřílel Vallecano 10:2, Bale se blýskl čtyřmi góly

20. 12. 2015 18:18
Hvězdou zápasu byl autor čtyř gólů Gareth Bale, hattrick vstřelil Karim Benzema.
Gareth bale v zápase s Rayem
Gareth bale v zápase s Rayem | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid nadělili v 16. kole španělské ligy Rayu Vallecano málokdy vídaný dvouciferný příděl, zvítězili 10:2. Hvězdou zápasu byl autor čtyř gólů Gareth Bale, hattrick vstřelil Karim Benzema. Madridský tým dvoucifernou hranici pokořil potřetí v historii, naposledy se mu to podařilo v roce 1960 při výhře 11:2 nad Elche.

Na stadionu Santiaga Bernabeua se hrál divoký zápas hned od prvních okamžiků. Domácí sice po brance Danila ze třetí minuty vedli, jenže ve 12. minutě se naopak do vedení dostali hráči Vallecana zásluhou gólů Amayi a Sáncheze. Jenže zanedlouho dostal za zákrok na Kroose červenou kartu Tito a Rayo po deseti minutách o vedení po první Baleově brance přišlo.

Po půlhodině navíc hřiště předčasně opustil i Baena a hosté museli zápas dohrát v devíti. Z následné penalty vrátil vedení Realu Cristiano Ronaldo a od té doby už góly dávali jen domácí.

Do přestávky dokázal zvýšit opět Bale, v druhém poločase se velšský křídelník prosadil ještě dvakrát. Tři góly v druhé půli vstřelil Benzema, svou druhou branku přidal také Ronaldo.

"Cítíme se ponížení. Z takového výsledku nemá prospěch Real, my ani španělský fotbal. Dnes nikdo nevyhrál, všichni jsme prohráli. Jak se něco takového může stát v nejlepší lize na světě? Doufám, že už nic takového nikdy neuvidím. Je to ostuda," reagoval na vysokou porážku svého týmu trenér Vallecana Paco Jémez.

Bale skóroval čtyřikrát v jediném zápase poprvé v kariéře, před utkáním s Vallecanem dal přitom čtyři góly v průběhu celé sezony. Real se dotáhl na rozdíl dvou bodů na vedoucí duo Barcelona, Atlético Madrid. Atlético večer nezvládlo utkání v Málaze, kde po Charlesově brance z 86. minuty prohrálo 0:1. Katalánci mají oproti svým rivalům o zápas méně, protože kvůli startu na mistrovství světa klubů tento víkend ve španělské lize nehráli.

Svoje postavení potvrdily také Celta Vigo a Villarreal, které jsou v tabulce hned za Realem. Celta si přivezla výhru z Granady a na Real ztrácí jen dva body, Villarreal po dvou brankách Denise Suáreze naplno bodoval na hřišti San Sebastianu. Soupeř Plzně ze základní skupiny Evropské ligy má na pátém místě o bod méně než Vigo.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Real Madrid - Vallecano 10:2 (25., 41., 61. a 70. Bale, 48., 80. a 90. Benzema, 30. z pen. a 53. Ronaldo, 3. Danilo - 10. Amaya, 12. Jozabed), Bilbao - Levante 2:0 (55. San José, 82. Williams), Granada - Vigo 0:2 (21. Orellana, 45. Aspas), San Sebastian - Villarreal 0:2 (27. a 88. Denis Suárez), Málaga - Atlético Madrid 1:0 (86. Charles).