VIDEO Gólová přestřelka v La Coruni pro Barcelonu

21. 10. 2012 10:13
Barcelona svůj zápas v La Coruni teprve bude hrát.

Praha - Fotbalisté Barcelony přestříleli v osmém kole španělské ligy La Coruňu na jejím hřišti 5:4, a odpověděli tak na podvečerní vítězství fotbalistů Realu Madrid, kteří si doma poradili 2:0 se Celtou Vigo.

Komu ještě nestačilo dnešní lahodné fotbalové menu v podobě souboje Tottenham-Chelsea (více zde) či Plzně s Jabloncem (více zde) a vydržel až do 22:00 hodiny na souboj mezi La Coruňou a Barcelonou, musel si připadat, že již sní.

Raketový start Barcelony...

Hosté totiž už v 18. minutě vedli 3:0, jenže nakonec se až do závěru utkání museli strachovat o vítězství. Ale hezky po pořádku.

Třetí minuta a kolmice Fábregase na "útočníka" Albu a Barcelona vedla 1:0. 8. minuta - průnik do vápna z pravé strany mladíka Tella, střela mezi nohy nebohého Aranzubii - 2:0. 18. minuta - patička Xaviho 25 metrů od branky, převzetí míče Messim, jeden dotek a prásk - dělová koule, která spálila všechny pavučiny v levém horním rohu domácí branky - 3:0.

... ještě rychlejší odpověď La Coruni

Kde koho by takový vývoj zápasu, především pak se strojem jménem Barcelona položil na lopatky, ne tak hrdé galicijské námořníky. V 26. minutě po nafilmovaném pádu snížil z penalty Pizzi a o jedenáct minut později to bylo o gól, když se parádně trefil Bergantinos.

Uzavřený účet poločasu? Ale kdeže... Ve 43. minutě se prodral do vápna Messi a svým druhým gólem v zápase a 10. ligovým opět dopřál spoluhráčům luxusní dvougólové vedení.

Pokud měli v přestávce oba trenéři uklidňující proslovy v kabině, rozhodně se minuly účinkem. Hned po změně stran zakroutil Pizzi míč do stejného "vinglu" jako v první půli Messi, takže jestli tam nějací pavouci zůstali, teď již neměli šanci.

Messi opět ukázal svou genialitu

O dvě minuty později se po druhém žlutém faulu pakoval ze hřiště "ďábel" Mascherano a domácí mohli být na koni. Jenže ač o desíti, diktovali tempo hry hráči Barcelony. Dlouho se nemohli prosadit, až v 77. minutě udeřil opět argentinský fotbalový bůh.

Messi ač faulován, převzal míč 30 metrů zády k domácí brance, obtočil se kolem beka, další dva obránce použil jako cvičné kužele a křížnou střelou mezi nohama jednoho z nich nedal Aranzubiovi šanci - 3:5.

Alba si dal parádního vlastence

Jenže o minutu později už to bylo opět jen o gól. Alba sice obral na penaltovém puntíku Rikiho šikovně o míč, jenže místo aby jej poslal kamkoliv do zámezí parádním obloučkem uklidil kulatý nesmysl za šokovaného Valdése (Riki by to lépe nezvládl).

Domácí se následně nadechli k obrovskému náporu, i přes předchozí zkrat Alby se ale již k vyrovnání neprotlačili. Strhující duel tak ovládla Barcelona, domácí hrdiny však i přes prohru vyprovázel do šaten bouřlivý potlesk zaplněných tribun Riazoru.

Real pomohla rychlá branka Higuaína

"Bílý balet" poslal v zápase s Vigem do vedení už v 11. minutě Higuaín, jenž přkevapil hostujícího gólmana nepovedeným centrem, který kupdoivu spadl do branky.

Pojistku pak v druhém poločase z penalty přidal Ronaldo. Jeden z aspirantů na Zlatý míč si připsal už devátou trefu v osmém zápase Primera División.

Z vítězství se v sobotu radoval i další španělský účastník Ligy mistrů Málaga, která otočila zápas s Valladolidem a nakonec vyhrála 2:1.

Její soupeř ovšem po přísném vyloučení Manucha dohrával zápas o deseti a rozhodující branku z kopačky Joaquína inkasoval tři minuty před závěrečným hvizdem utkání.

Bilbao se nadále trápí

V mizerných výkonech pokračuje Athletic Bilbao, soupeř Sparty ze základní skupiny Evropské ligy.

Ve svém sobotním utkání podlehli Baskové Valencii 2:3 a připali si už čtvrtou porážku v sezoně. Ještě dvě minuty před koncem utkání přitom vedli 2:1, ale Tino Costa a Valdez se postarali o nečekaný obrat.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Málaga - Valladolid 2:1 (37. Isco, 87. Joaquín - 9. Manucho), Real Madrid - Vigo 2:0 (11. Higuaín, 67. Ronaldo z pen.), Valencie - Bilbao 3:2 (26. Soldado z pen., 88. Tino Costa, 90. Valdez - 18. a 30. Aduriz), La Coruňa - FC Barcelona 4:5 (26. z pen. a 47. Pizzi, 37. Bergantinos, 79. vlastní Alba - 18., 43. a 77. Messi, 3. Alba, 8. Tello).