Real Madrid vyhrál nad San Sebastianem a dotáhl se na Barcelonu

22. 6. 2020 0:23
Fotbalisté Realu Madrid využili sobotního zaváhání rivala z Barcelony a po výhře 2:1 na hřišti San Sebastianu se v tabulce na lídra bodově dotáhli.
Karim Benzema a Marcelo slaví branku Realu Madrid.
Karim Benzema a Marcelo slaví branku Realu Madrid. | Foto: Reuters

Barcelona má sice lepší skóre, bilance vzájemných zápasů by ale na konci sezony hovořila ve prospěch Realu. V utkání 30. kola zvítězila i Celta Vigo, která deklasovala Alavés 6:0. Valencie si i přes neuznanou branku již ve třetí minutě hry poradila s Pamplonou 2:0.

Favorit z Madridu byl v utkání aktivnější, dlouho však nedokázal otevřít obranu soupeře. To se podařilo až v 50. minutě, kdy se po faulu na Viníciuse Júniora trefil z penalty kapitán "Bílého baletu" Sergio Ramos. Pojistku si Real připravil o 20 minut později, kdy si přetažený centr na první pohled rukou zpracoval Karim Benzema a skóroval. Videorozhodčí však branku uznal. Trefa Mikela Merina už domácím na zisk bodů nestačila.

Vigo vstupovalo do zápasu jako nejhůře střílející tým soutěže s 22 brankami z 30 utkání. Domácí nicméně brzy vedli, ve 14. minutě se hlavou trefil Jeison Murillo a o šest minut později proměnil Iago Aspas penaltu. Zápas poté ovlivnila červená karta hostujícího Martina Aguirregabirii v 27. minutě.

Přesilovky Vigo využilo na konci první půle, dvěma slepenými góly během dvou minut na sebe upozornil Rafinha. V druhém poločase se z další penalty prosadil Nolito a skóre po průniku uzavřel Santi Mina. Vigo se tak posunulo na 16. příčku a má čtyřbodový náskok na sestupové příčky.

Valencie začala domácí utkání aktivně, Rodrigovu branku v úvodu zápasu však odvolal videorozhodčí kvůli předcházejícímu ofsajdu. "Netopýři" nesmutnili dlouho, v 12. minutě je poslal do vedení Goncalo Guedes. Chuť si spravil i Rodrigo, který deset minut před koncem poločasu uzavřel skóre. Valencie díky výhře snížila ztrátu na sedmou pozici, zaručující kvalifikaci do evropských pohárů, na jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo: Vigo - Alavés 6:0 (40. a 41. Rafinha, 14. Murillo, 20. Aspas z pen., 78. Nolito z pen., 86. Mina), Valencie - Pamplona 2:0 (12. Guedes, 35. Rodrigo), San Sebastian - Real Madrid 1:2 (83. Merino - 50. Ramos z pen., 70. Benzema).

1. FC Barcelona 30 20 5 5 69:31 65
2. Real Madrid 30 19 8 3 57:21 65
3. Atlético Madrid 30 13 13 4 38:22 52
4. FC Sevilla 30 14 10 6 42:30 52
5. Getafe 30 13 9 8 39:28 48
6. Villarreal 30 14 5 11 47:38 47
7. San Sebastian 30 14 5 11 47:38 47
8. Valencie 30 12 10 8 41:43 46