Real Madrid zničil kouzlo Girony. Nasázel čtyři góly a zvýraznil náskok na čele

10. 2. 2024 20:00
Fotbalisté Realu Madrid v souboji o první příčku španělské ligy snadno porazili Gironu 4:0 a vypracovali si v čele tabulky pětibodový náskok. Girona, která od poslední prohry s Realem loni v září neprohrála 15 zápasů, nevyužila šanci jít do čela tabulky.
Rodrygo a Vinicius Junior slaví jednu z branek Realu Madrid do sítě Girony.
Rodrygo a Vinicius Junior slaví jednu z branek Realu Madrid do sítě Girony. | Foto: Reuters

Domácí otevřeli skóre po šesti minutách, když si Vinícius Júnior naběhl na Valverdeho přihrávku a střelou z dálky vstřelil svůj sedmý ligový gól v sezoně. Ve 36. minutě zdvojnásobil vedení Realu Bellingham.

V 54. minutě zvýšil anglický reprezentant už na 3:0 a s 16 brankami se stal prvním záložníkem Realu, jemuž se v tomto století podařilo dát v lize tolik branek. Letní posila z Dortmundu se navíc osamostatnila v čele tabulky střelců, druhý Dovbyk z Girony se prosadil čtrnáctkrát.

Bellingham opustil hřiště se zraněním několik sekund poté, co vstřelil svůj druhý gól. Výsledek zpečetil po hodině hry Rodrygo. "Bílý balet" mohl v závěru ještě přidat pátý gól, ale Joselu z penalty trefil pouze levou tyč.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Alavés - Villarreal 1:1 (25. Omorodion - 42. Cuenca), San Sebastian - Pamplona 0:1 (49. Budimir), Real Madrid - Girona 4:0 (36. a 54. Bellingham, 6. Vinícius Júnior, 61. Rodrygo), Las Palmas - Valencie 2:0 (89. Ál. Suárez, 90.+5 Cardona).

1. Real Madrid 24 19 4 1 52:15 61
2. Girona 24 17 5 2 52:29 56
3. FC Barcelona 23 15 5 3 47:30 50
4. Atlético Madrid 23 15 3 5 45:25 48
5. Bilbao 23 13 6 4 42:21 45
6. Betis Sevilla 24 9 11 4 28:25 38
7. San Sebastian 24 9 10 5 32:22 37
8. Las Palmas 24 10 5 9 25:20 35