Při rvačce fanoušků Slavie a Ajaxu zraněno sedm lidí

spo
16. 8. 2007 16:08
Policie zatkla čtyři příznivce pražského klubu
Slavii samozřejmě podpořilo mnoho domácích fanoušků. Neodradil je ani vytrvalý déšť. Celkem přišlo do ochozů 11 222 diváků.
Slavii samozřejmě podpořilo mnoho domácích fanoušků. Neodradil je ani vytrvalý déšť. Celkem přišlo do ochozů 11 222 diváků. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Amsterodam - Sedm španělských turistů skončilo s lehkými zraněními v nemocnici, když se v amsterdamském metru náhodou připletli k potyčce fanoušků Slavie Praha a domácího Ajaxu, popisuje agentura ČTK následky středečního vítězného tažení pražských fanoušků ulicemi nizozemského města.

Agentura AFP dodává, že čtyři příznivci Slavie byli zatčeni.  Rvačka se odehrála ještě před zápasem, v němž si Slavia zajistila slibnou pozici do odvety. Vyhrála gólem z penalty 1:0.

Slavia registrovala asi pět stovek fandů - ti, kteří vyvolali konflikt, nebyli z organizovaného zájezdu. Výtržnosti se opakovali i po zápase, uvedla ČTK. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy