Při explozích u autobusu Borussie byl zraněn i policista

ČTK ČTK
12. 4. 2017 8:10
Výbuchy, které poškodily před zápasem Ligy mistrů autobus Dortmundu, mají na svědomí dva zraněné. Vedle fotbalisty Marca Bartry, kterého roztříštěné sklo poranilo na ruce, byl zraněn i policista, který klubový autokar doprovázel na motocyklu.
Autobusem fotbalistů Dortmundu otřásly exploze. Jeden hráč je zraněný | Video: Associated Press

Dortmund - Při úterních explozích poblíž autobusu Borussie před utkáním fotbalové Ligy mistrů v Dortmundu byl zraněn také policista. Muž, který na motocyklu doprovázel německý tým na cestě na stadion k zápasu s AS Monako, utrpěl podle policejní mluvčí akustické trauma a šok.

Ještě v noci se podrobil operaci španělský obránce Borussie Marc Bartra, který jako jediný v autobusu utrpěl při výbuchu zranění. V nemocnici skončil se zlomeninou v zápěstí, v paži měl střepy.

Incident, při kterém byl autobus poškozen na dvou místech, se odehrál zhruba deset kilometrů od stadionu vestfálského klubu po odjezdu týmu z hotelu. Dortmundská policie vychází z toho, že šlo o cílený útok na sportovce. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití.

Čtvrtfinálový zápas byl přeložen na dnešek se začátkem v 18:45 a odehraje se pod výrazně zvýšeným policejním dohledem. Zvláštní ochranná opatření pro fotbalisty zavedla policie už v úterý. Celou noc také zajišťovala stopy na místě činu.

 

Právě se děje

Další zprávy