Přestupová bomba vybouchla. Modrič bude hrát za Real

Aleš Vávra Aleš Vávra
27. 8. 2012 11:59
Španělský velkoklub zaplatí za Chorvata 35 milionů eur.
Luka Modrič ještě v dresu Tottenhamu.
Luka Modrič ještě v dresu Tottenhamu. | Foto: Reuters

Madrid - Jedna z nejsledovanějších přestupových ság letošního léta je definitivně u konce. Chorvatský reprezentant Luka Modrič odchází z anglického Tottenhamu do slavného Realu Madrid

Královský velkoklub za tvořivého záložníka zaplatí 35 milionů eur, tedy v přepočtu 870 milionů korun. Šestadvacetiletý Modrič podepíše v Realu pětiletý kontrakt poté, co absolvuje zdravotní prohlídku.

Modrič chtěl z Tottenhamu odejít již loni v létě, jenže přestup do konkurenční Chelsea si vyvzdorovat nedokázal. Trucoval i letos. V červenci odmítl odjet s klubem na přípravné turné do USA. Tentokrát už tato metoda zabrala a šéf Spurs Daniel Levy se rozhodl Modriče zpeněžit.

O přestupu už bylo v podstatě jasno delší dobu, Real se totiž zbavil typově podobného hráče, Turka Nuriho Sahina, kterého poslal na hostování do Liverpoolu. Odejít má navíc i Brazilec Kaká, po jehož návratu do svých řad touží AC Milán.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy