Tottenham ztratil nadějné vedení a v derby s Arsenalem pouze remizoval

1. 9. 2019 19:44
Severolondýnské derby v anglické fotbalové lize skončilo nerozhodně 2:2. Tottenham sice vedl už o dvě branky, domácí Arsenal ale dokázal vyrovnat.
Premier League: Arsenal vs. Tottenham Hotspur, Harry Kane, Sokratis Papastathopoulos | Foto: Reuters

V desáté minutě neudržel brankář Leno pokus Son Hung-mina a Eriksen doklepl míč do odkryté brány. Sedmadvacetiletý záložník se stal prvním dánským fotbalistou, který vstřelil v Premier League 50 gólů. O chvíli později mohl zvýšit Son Hung-min, tentokrát ale po jeho umístěné střele vytáhl Leno povedenou robinsonádu.

Pět minut před pauzou ale "Kohouti" přesto navýšili vedení. Xhaka podrazil ve vápně aktivního Son Hung-mina a kanonýr Kane zaznamenal z pokutového kopu rekordní desátou trefu v severolondýnském derby.

Arsenal dokázal ještě do poločasu snížit po Lacazetteově dělovce a po přestávce mohl vyrovnat Guendouzi, jeho obstřel ale skvěle vytáhl Lloris. Na druhé straně pálil Kane jen do tyče.

Guendouzi nakonec vymyslel v 71. minutě vyrovnávací akci pro Aubameyanga, jenž usměrnil jeho střílený centr za Llorise. Další branka už nepadla a Tottenham tak potřetí za sebou nevyhrál. Na hřišti úhlavního rivala zvítězil jen jednou z posledních 27 ligových zápasů.

Také v druhém nedělním utkání padlo hodně branek. Wolverhampton prohrál na hřišti Evertonu 2:3 a stále čeká na první ligovou výhru v sezoně. Účastníkovi Evropské ligy vstřelil dva góly útočník Richarlison.

Brazilský reprezentant poslal domácí tým do vedení už v 5. minutě, vzápětí ale vyrovnal Saiss. "Karamelky" inkasovaly na svém stadionu v Goodison Parku po 549 minutách hry. Ve 12. minutě vrátil vedení na stranu liverpoolského celku Iwobi.

Čtvrt hodiny před koncem, kdy hráli domácí dočasně právě bez zraněného střelce druhé branky, vyrovnal po dlouhém autovém vhazování Jiménez. Everton přesto nakonec získal všechny tři body, v 80. minutě se prosadil hlavou podruhé v zápase Richarlison. Úplný závěr navíc hosté dohráli bez vyloučeného Bolyho.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Everton - Wolverhampton 3:2 (5. a 80. Richarlison, 12. Iwobi - 9. Saiss, 75. Jiménez), Arsenal - Tottenham 2:2 (45.+2 Lacazette, 71. Aubameyang - 10. Eriksen, 40. Kane z pen.).