Premier League a La Ligu bude vysílat jen Digi TV

Sport Sport
11. 4. 2016 12:37
Přenosy z prestižních fotbalových soutěží Premier League a Primera División budou v tuzemsku od příští sezony k vidění pouze na kanálech satelitní Digi TV.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Zápasy anglické Premier League a španělské La Ligy budou v tuzemsku od příští sezony k naladění pouze na kanálech satelitní Digi TV. Zástupci společnosti to v pondělí oznámili na tiskové konferenci s tím, že práva nebudou s nikým sdílet.

V současnosti jsou kanály Digi TV dostupné například i prostřednictvím operátora O2. Jeho zákazníkům sice v nabídce zůstanou, ovšem v průběhu zápasů z Anglie a Španělska budou vypnuté.

Digi TV má práva na španělskou ligu do konce sezony 2017-18, na Premier League ještě o rok déle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy