reklama
 
 

Předsedkyní fotbalové ORK je poprvé v historii žena

16. 6. 2010 23:20
Šéfkou odvolací komise je Markéta Haindlová

Kroměříž - Předsedkyní nové odvolací a revizní komise ČMFS byla dnes večer v Kroměříži zvolena poprvé v historii žena.

Pětičlenná komise, jejíž složení určila před dvěma týdny mimořádná valná hromada svazu, zvolila do této funkce Markétu Haindlovou, pražskou právničku se specializací na sportovní právo.

Ta při volbě před dvěma týdny získala nejvíce hlasů ze všech současných členů.

Čtěte také: ORK zrušila trest pro Bohemians Praha, svaz to neuznal

Komise okamžitě potvrdila, že rozhodnutí bývalé ORK z 1. června je neplatné, a současně ani neprojednala odvolání Bohemians Praha proti mnohamilionovým pokutám od disciplinárky, protože nebyla splněna základní podmínka, že nejdříve musejí být zaplaceny.

Pět členů komise určila mimořádná valná hromada, protože dosavadní komise byla kvůli nepřekonatelným sporům uvnitř nefunkční.

Paradoxní bylo, že jedna z ústředních postav dřívějších rozporů - bývalý předseda komise Ondřej Lněnička - byl do komise znovu zvolen, ovšem předsednickou funkci podle očekávání neobhájil.

Potvrdily se tak zákulisní informace, že se mu jeho představy o fungování komise nepodaří v jiném personálním složení obhájit a bude se svými názory osamocen.

Svědčí o tom přinejmenším to, že komise vzápětí po zvolení předsedy jako první bod označila za neplatné rozhodnutí, které pod vedením Lněničky udělali potají někteří členové bývalé komise včetně jím kooptovaných členů dva dny před valnou hromadou.

Rozhodnutím tak chtěla dřívější ORK zrušit šestimilionovou pokutu a odečet 20 bodů, kterými disciplinární komise v dubnu potrestala Bohemians Praha.

Vedení svazu verdikt ORK neuznalo a tresty zůstaly v platnosti, což dnešní rozhodnutí nepřímo potvrdilo. "Tyto případy projedná komise na svém příštím zasedání ve čtvrtek 24. června," oznámil v prohlášení sekretář komise Jan Obst.

Odvolání Bohemians Praha proti pokutám s poukazem na znění disciplinárního řádu nová komise ani neprojednávala, protože pokuty prý dodnes nebyly uhrazeny. To je základní podmínka, aby bylo možné odvolání projednat.

autor: ČTK | 16. 6. 2010 23:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama