Potupa. Z Prince je nezaměstnaný. Důvod? Špatná forma

ČTK ČTK
11. 5. 2015 17:23
Záložník Kevin-Prince Boateng a útočník Sidney Sam skončili v Schalke.
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng.
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng. | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Záložník Kevin-Prince Boateng a útočník Sidney Sam skončili v Schalke. Šestý klub německé ligy oba fotbalisty propustil po nedělní porážce 0:2 v Kolíně nad Rýnem.

"Cítíme, že vzájemný vztah a důvěra už neexistují a rovněž nejsme přesvědčeni, že by nám pomohli v zápasech s Paderbornem a Hamburkem," řekl generální manažer klubu z Gelsenkirchenu Horst Heldt.

Schalke vyhrálo jediný z posledních osmi bundesligových zápasů a hazarduje s postupem do Evropské ligy. Další záložník či obránce Schalke Marco Höger byl až do soboty vyřazen z kádru. "U něj jsme také měli pochybnosti o loajalitě ke klubu. Dostane šanci, aby o tom celý týden přemýšlel, a pak prodiskutujeme, zda má naše spolupráce dál smysl," přidal Heldt.

Osmadvacetiletý bývalý ghanský reprezentant Boateng působil v Schalke od léta 2013, ale v poslední době byl kritizován za podprůměrné výkony. O rok mladší Sam přišel před sezonou z Leverkusenu a také vinou zranění zasáhl jen do patnácti ligových zápasů. Ani jeden z propuštěných hráčů se v této sezoně gólově neprosadil, oba přitom patřili k nejlépe placeným fotbalistům v klubu.

"Tohle jsou první opatření po diskusi s trenérem Robertem Di Matteem. V následujících dnech budeme podrobně sledovat reakce ostatních hráčů. Očekávám, že si všichni uvědomí, jak je situace vážná a že něco podobného může postihnout každého," dodal Heldt.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy