Potupa. Z Prince je nezaměstnaný. Důvod? Špatná forma

ČTK ČTK
11. 5. 2015 17:23
Záložník Kevin-Prince Boateng a útočník Sidney Sam skončili v Schalke.
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng.
Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng. | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Záložník Kevin-Prince Boateng a útočník Sidney Sam skončili v Schalke. Šestý klub německé ligy oba fotbalisty propustil po nedělní porážce 0:2 v Kolíně nad Rýnem.

"Cítíme, že vzájemný vztah a důvěra už neexistují a rovněž nejsme přesvědčeni, že by nám pomohli v zápasech s Paderbornem a Hamburkem," řekl generální manažer klubu z Gelsenkirchenu Horst Heldt.

Schalke vyhrálo jediný z posledních osmi bundesligových zápasů a hazarduje s postupem do Evropské ligy. Další záložník či obránce Schalke Marco Höger byl až do soboty vyřazen z kádru. "U něj jsme také měli pochybnosti o loajalitě ke klubu. Dostane šanci, aby o tom celý týden přemýšlel, a pak prodiskutujeme, zda má naše spolupráce dál smysl," přidal Heldt.

Osmadvacetiletý bývalý ghanský reprezentant Boateng působil v Schalke od léta 2013, ale v poslední době byl kritizován za podprůměrné výkony. O rok mladší Sam přišel před sezonou z Leverkusenu a také vinou zranění zasáhl jen do patnácti ligových zápasů. Ani jeden z propuštěných hráčů se v této sezoně gólově neprosadil, oba přitom patřili k nejlépe placeným fotbalistům v klubu.

"Tohle jsou první opatření po diskusi s trenérem Robertem Di Matteem. V následujících dnech budeme podrobně sledovat reakce ostatních hráčů. Očekávám, že si všichni uvědomí, jak je situace vážná a že něco podobného může postihnout každého," dodal Heldt.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy