Petrouš měl mrazení v zádech. Vím ale, jak to s fandy chodí

Michal Petrouš se po zápase dočkal za výhru 5:1 nad Jabloncem zasloužené odměny od fanoušků Slavie.
Michal Petrouš absolvoval v horkém křesle slávistického trenéra snovou obnovenou premiéru, jeho svěřenci nasázeli Jablonci pověstného "bůra".
Fanoušci Slavie oslavili pět let existence nového Edenu...
Jablonecký brankář Michal Špit musel od prvních minut tušit, že to nebude lehký zápas.
Michal Petrouš si byl vědom, že Jablonec na hřišti Slavie před nedělním duelem neprohrál už více než čtyři roky.
Foto: CPA
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 5. 2013 7:00
Po zápase si vysloužil Michal Petrouš od fanoušků Slavie dlouhý potlesk. Tedy něco, co se jeho předchůdci na lavičce pražského týmu Petru Radovi nestalo.

Praha - Po zápase si vysloužil Michal Petrouš od fanoušků Slavie dlouhý potlesk. Tedy něco, co se jeho předchůdci na lavičce pražského týmu Petru Radovi nestalo.

Staronový trenér Slavie se toho přitom dočkal hned při své obnovené premiéře na lavičce v zápase 26. kola Gambrinus ligy, v němž jeho svěřenci porazili Jablonec 5:1.

Petrouš si tak na rozdíl od svého protějšku Václava Kotala, jenž byl po páté prohře Jablonce v řadě z pozice trenéra Severočechů odvolán, užívat pochvalu od kotle Slavie, jemuž "ležel" Rada v žaludku.

Slavia totiž předvedla hodně povedený ofenzivní výkon, po kterém její fanoušci volali. A kdyby sešívaní přidali větší klid v koncovce, mohli by gólů dát ještě víc. Fanoušci tak přijmuli fakt, že se jejich oblíbenec Rudolf Skácel a útočník Martin Fenin nevešli do osmnáctičlenné nominace na zápas.

"Měl jsem krátký čas na rozhodnutí a prostě jsem vybral jiné hráče. Vzali to profesionálně a po zápase za námi přišli do kabiny, což jistě o něčem svědčí," vysvětlil Petrouš na tiskové konferenci, proč obě jarní posily týmu sledovaly zápas jen z hlediště stadionu.

Pane trenére, jak jste vnímal mohutnou pozápasovou děkovačku ze strany fanoušků Slavie?
Měl jsem z toho mrazení v zádech, byli vynikající. Na druhou stranu jejich díky a aplaus beru s pokorou. Vím totiž dobře, jak to s fanoušky chodí. I já jsem si s nimi před časem zažil své. Fanoušci Slavie mají ohromnou moc, být pod tak obrovským tlakem jen málokdo vydrží.

Po devatenácti měsících jste si tak mohl opět užít děkovačku s fanoušky přímo v Edenu. Pamatujete si na ni ještě?
Samozřejmě, že si na ni i na ten zápas vzpomínám. Porazili jsme tady v Edenu olomoucké mužstvo 1:0. Říkal jsem si i dneska před zápasem, že bych teď klidně takovou výhru bral.

Vaše plány se Vám podařilo překonat. Co jste tedy s mužstvem po prohře v Příbrami minulý týden udělal?
Řekl jsem jim, že musí víc útočit, víc riskovat, víc kolmých přihrávek, dobré náběhy po stranách. Také jsem dbal na více druhů střelby. A hráčům jsem taky opakoval, že si hlavně musí věřit, že fotbal hrát umějí. Ala samozřejmě to taky hodně bylo o psychice. A i po téhle stránce to zvládli.

Mluvil jste v týdnu s Vašim předchůdcem Petrem Radou, co mužstvo nejvíce trápí?
Jistě, sešli jsme se v týdnu. Řekl mi o mužstvu a o každém hráči opravdu hodně a já si z toho vzal, co jsem potřeboval. Hráči jsou výborně natrénovaní, takže ten náročný systém zvládli. Takže poděkování jistě patří i Radovi. On mi hned po zápase volal a blahopřál. Tohle jistě taky není obvyklé.

Využili jste také dokonale toho, že se Jablonec v poslední době v obraně trápí...
Ano, hráče jsem upozornil na fakt, že Jablonec na jaře dostal už devatenáct gólů. Čímž jsem jim dal jasně na srozuměnou, že jablonecká obrana je zranitelná.

Nebál jste se, že mužstvo po vedení 3:0 v poločase poleví?
Samozřejmě hrát, jako kdyby to bylo nula nula, prostě nepolevit ani v nejmenším. Ale ještě přede mnou mě zastoupili zkušení hráči. Ještě než jsem o přestávce přišel do kabiny, slyšel jsem Karola Kisela, jak kluky burcuje, že ve výkonu z první půle musíme pokračovat.

Co Vás nejvíce v dnešním zápase na výkonu Vašeho týmu potěšilo?
Je toho víc, ale potěšilo mě, že když Jablonec snížil na tři jedna, tak jsem dokázali zareagovat čtvrtým gólem. Ale byl bych rád i za výhry tři dva nebo čtyři tři. Hlavně že jsme dali góly.

Věříte, že hráči stejným způsobem přistoupí i příští týden k zápasu v Plzni?
Samozřejmě. Otevřeného fotbalu se ani v Plzni nebojíme. A myslím, že oni se na náš zápas s Jabloncem dívali a my jsme jim svým výkonem vyslali jasný signál.

A budete věřit znovu stejné sestavě?
Klidně se to může stát. Ještě si to nechám projít hlavou, ale zatím mi přijde, že nemá cenu do sestavy sahat. Proč ničit něco, co funguje.

Pokud byste v Plzni uspěli, mohly by se zvýšit i Vaše šance zůstat u týmu i pro příští sezonu...
Co se mnou bude koncem jara, neřeším. V červnu mi končí smlouva u juniorky, tak uvidím. Budu se ale snažit kluky připravit na další zápas s Plzní stejně jako dnes.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Policisté na Chebsku obvinili šest lidí, které podezírají z obchodu s drogami

Chebští kriminalisté z protidrogového týmu TOXI po několikaměsíční práci zadrželi šest lidí, kteří se podle vyšetřování podíleli na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do Česka. Na zadržení podezřelých v polovině ledna při akci Diana spolupracovali kriminalisté se zásahovou jednotkou policie Plzeňského kraje. Pět zadržených skončilo ve vazbě, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Obviněným hrozí až desetiletý trest, jelikož podle policie spáchali trestný čin jako organizovaná skupina a ve velkém rozsahu.

Skupina šesti lidí z Chebska ve věku 36 až 61 let skládala podle policie od poloviny minulého roku peníze, aby za ně pořídila pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit jeden z nich, padesátiletý muž. "Ten po obdržení finančních prostředků obstaral domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen," uvedl Kopřiva.

Z pseudoefedrinu pak muži podle policie na Chebsku vyráběli a prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách ve stejné chvíli na několika místech na Chebsku policisté zajistili peníze v hotovosti pocházející z distribuce drog, více než 90 gramů pervitinu a více než 2,4 kilogramu pseudoefedrinu. "V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili nejméně dva miliony korun," doplnil Kopřiva.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil miliardovou pokutu pro Intel

Tribunál Soudního dvora EU dnes částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.

"Analýza provedená komisí je neúplná a právně dostačujícím způsobem neprokazuje, že sporné slevy byly způsobilé nebo mohly vyvolávat protisoutěžní účinky," uvedli soudci.

Komise Intelu pokutu vyměřila v květnu 2009 za zneužití dominantního postavení na globálním trhu s procesory. Společnost podle ní od října 2002 do prosince 2007 uplatňovala strategii, jejímž cílem bylo zbavit se na trhu konkurence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy