Pelta: Nemám žádný důvod zasáhnout proti Berbrovi

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 8. 2015 17:50
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta pro Český rozhlas uvedl, že ho k zásahům vůči místopředsedovi svazu Romanu Berbrovi neopravňuje žádný z výroků Libora Kovaříka.
Roman Berbr (vlevo) a Miroslav Pelta.
Roman Berbr (vlevo) a Miroslav Pelta. | Foto: Milan Kammermayer

Praha  - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta pro Český rozhlas uvedl, že ho k zásahům vůči místopředsedovi svazu Romanu Berbrovi neopravňuje žádný z výroků Libora Kovaříka. Bývalý ligový rozhodčí Berbra ostře kritizoval v pondělním rozhovoru s deníkem Sport.

Pelta se nicméně nechce rozhodovat na základě informací z medií a chce situaci prošetřit při setkání se zainteresovanými stranami.

Kovařík například prohlásil, že fakticky neřídí komisi rozhodčích Dagmar Damková, ale mimo své pravomoci ji ovládá Berbr. K ovládání rozhodčích prý také používá veřejné zesměšňování na seminářích či vyhrožování.

"Rozhodčího Kovaříka jsem uznával jako korektního, férového člověka. Neberu jeho názory na lehkou váhu, na druhou stranu není tam nic, co by mě opravňovalo k tomu, abych okamžitě začal konat z hlediska nějakých významných zásahů," řekl Pelta v pořadu Host do domu na stanici Dvojka. Pro Peltu je prý zásadní, že Kovařík neřekl, že by se během kariéry sudího setkal se snahou o ovlivnění nebo zvýhodnění pro konkrétní klub.

Překvapilo ho prý, že Kovařík nejprve nepřišel za ním. "Domnívám se, že to mělo být první, co měl udělat. Těžko můžu jednat, když nemám podněty od rozhodčích, ale jen z médií," uvedl v oficiálním prohlášení Pelta s tím, že nechce vést žádnou mediální přestřelku.

"Pokud je situace taková, jak pan Kovařík přes média tvrdí, tak tím spíš potřebuji zjistit dost informací na to, abych mohl vyhodnotit její vážnost. Proto se chci sejít se všemi zainteresovanými, zjistit zda a co se opravdu děje, a ne rozhodovat pod tlakem a na základě článku v novinách," uvedl šéf FAČR.

Pelta připustil, že kontroverzní Berbr český fotbalový národ rozděluje. "Je to takový diktátor, tenhle naturel v sobě má. Jeho podřízení jsou jeho armáda a takhle demonstruje i svůj vliv a sílu," řekl Pelta.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy