Pelta chce posílit Jablonec, touží po Plašilovi a Polákovi

Sport Sport
26. 3. 2014 7:20
Jablonec po nepříliš povedené sezoně chce v létě výrazně posílit kádr.
Jaroslav Plašil.
Jaroslav Plašil. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vrátí se bývalý reprezentant Jaroslav Plašil do nejvyšší české soutěže, ve které kdysi v dresu Hradce Králové odehrál pouhopouhé čtyři zápasy?

Nic není vyloučeno, obzvlášť, když se v celé věci angažuje šéf asociace a boss fotbalového Jablonce Miroslav Pelta. Právě on podle informací deníku Sport touží přivést kreativního záložníka na sever Čech.

„Po odchodu Karla Pitáka s Ondřejem Vaňkem přemýšlíme o posílení mužstva a Plašil je jménem, o kterém vzhledem k letnímu přestupovému období uvažujeme,“ potvrdil deníku zájem o kmenového hráče francouzského Bordeaux mluvčí severočeského klubu Tomáš Bárta.

Plašil je od září na hostování v italské Catanii, ovšem podle zákulisních informací má ke spokojenosti daleko. Do sestavy se dostává méně, než by sám čekal. Toho chce Jablonec využít, obzvlášť když dvaatřicetiletému hráči v červnu končí smlouva a k mání by tak byl za poměrně nízkou částku.

Jablonec, který je momentálně až na osmém místě ligové tabulky, prý zvažuje také oslovení dalšího ex-reprezentanta Jana Poláka z Wolfsburgu.

 

Právě se děje

Další zprávy