Pelta chce posílit Jablonec, touží po Plašilovi a Polákovi

Sport Sport
26. 3. 2014 7:20
Jablonec po nepříliš povedené sezoně chce v létě výrazně posílit kádr.
Jaroslav Plašil.
Jaroslav Plašil. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vrátí se bývalý reprezentant Jaroslav Plašil do nejvyšší české soutěže, ve které kdysi v dresu Hradce Králové odehrál pouhopouhé čtyři zápasy?

Nic není vyloučeno, obzvlášť, když se v celé věci angažuje šéf asociace a boss fotbalového Jablonce Miroslav Pelta. Právě on podle informací deníku Sport touží přivést kreativního záložníka na sever Čech.

„Po odchodu Karla Pitáka s Ondřejem Vaňkem přemýšlíme o posílení mužstva a Plašil je jménem, o kterém vzhledem k letnímu přestupovému období uvažujeme,“ potvrdil deníku zájem o kmenového hráče francouzského Bordeaux mluvčí severočeského klubu Tomáš Bárta.

Plašil je od září na hostování v italské Catanii, ovšem podle zákulisních informací má ke spokojenosti daleko. Do sestavy se dostává méně, než by sám čekal. Toho chce Jablonec využít, obzvlášť když dvaatřicetiletému hráči v červnu končí smlouva a k mání by tak byl za poměrně nízkou částku.

Jablonec, který je momentálně až na osmém místě ligové tabulky, prý zvažuje také oslovení dalšího ex-reprezentanta Jana Poláka z Wolfsburgu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy