Pekhartův gól rozhodl o výhře Norimberku nad Kolínem

18. 2. 2012 20:30
Hertha - Dortmund 0:1, Hamburk - Brémy 1:3

Norimberk - Český útočník Tomáš Pekhart se stal hrdinou bundesligového utkání mezi Norimberkem a Kolínem nad Rýnem. Reprezentační forvard svým prvním jarním gólem pět minut před koncem rozhodl o výhře domácích 2:1.

Pekhart tak rázným způsobem utnul sílící kritické hlasy na jeho poslední výkony. Naposledy se totiž trefil v polovině prosince.

Norimberk čekal na vstřelenou branku tři zápasy. Po půlhodině utkání jej poslal do vedení záložník Esswein. Hosté se dočkali vyrovnání v 66. minutě po zásahu kanonýra Novakoviče.

VIDEO Hoffenheimu pomohl k bodu rekordní vlastní gól

Jenže v závěru se dostal ke slovu český útočník. Esswein odcentroval, Pekhart se prosadil přes stopera a svou střelu poslal od tyče do sítě. Celý zápas v dresu vítězů odehrál i Adam Hloušek, který se do statistik zapsal pouze žlutou kartou.

Ligu vede Dortmund. Borussia už neprohrála pošestnácté v řadě, když tentokrát zvítězila 1:0 na hřišti Herthy Berlín. O třech bodech pro favorita rozhodl střelou přes hlavu Kevin Grosskreutz.

Naopak dva body ztratil Bayern Mnichov, který nedokázal vstřelit branku na půdě posledního Freiburgu a zůstává třetí za druhým Mönchengladbachem.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Hamburk - Brémy 1:3 (76. Petrič - 9. Marin, 45. Trybull, 86. Arnautovic), Hertha Berlín - Dortmund 0:1 (66. Grosskreutz), Kaiserslautern - Mönchengladbach 1:2 (63. Jessen - 9. Herrmann, 14. Arango), Leverkusen - Augsburg 4:1 (25. a 64. Kiessling, 60. Castro, 70. Schürrle - 50. Ku Ča-čchol), Norimberk - Kolín nad Rýnem 2:1 (28. Esswein, 85. Pekhart - 66. Novakovič), Freiburg - Bayern Mnichov 0:0.