VIDEO Pekhart s Hlouškem řídili přestřelku Norimberku

29. 9. 2013 17:35
Čeští fotbalisté Adam Hloušek a Tomáš Pekhart se podíleli na všech brankách Norimberku, který dvakrát srovnal nepříznivé skóre a v sedmém kole bundesligy remizoval v Brémách 3:3.
Norimberk musel v Brémách dotahovat, nakonec však uhrál remízu 3:3. Podívejte se na všechny góly, které v této přestřelce padly. | Video: youtube.com

Brémy - Čeští fotbalisté se podíleli na všech brankách Norimberku, který dvakrát srovnal nepříznivé skóre a v sedmém kole bundesligy remizoval v Brémách 3:3.

Záložník Adam Hloušek vstřelil svůj druhý gól v sezoně a další branku připravil, u zbývajícího zásahu asistoval útočník Tomáš Pekhart. Jejich tým vybojoval pátou remízu v ročníku a dál čeká na výhru.

Pekhart dnes dostal vedle rekonvalescenta Hlouška poprvé v sezoně příležitost v základní sestavě Norimberku, zato obránce domácích Theodor Gebre Selassie se na hřiště dostal až na posledních deset minut. Právě on však mohl na lavičce jako první slavit, když si v osmé minutě vstřelil vlastní gól stoper Berkay Dabanli.

Werder soupeře i dál jasně přehrával a ve 34. minutě tlak vyvrcholil technickou trefou Eljera Elii po centru Aarona Hunta. Těsně před poločasem však snížil na 1:2 Hiroši Kijotake, který volejem využil skákavou přihrávku z kopačky Hlouška.

Po poločase převzal iniciativu Norimberk a v 53. minutě srovnal střídající Josip Drmic z prudké nahrávky zprava od Pekharta. Náskok Brémám vrátil znovu Elia v 66. minutě, jenže o čtyři minuty vysunul Kijotake Hlouška a ten nezaváhal.

Bývalý křídelník Slavie a Jablonce po bezmála rok a půl dlouhé přestávce, k níž ho donutilo obnovené zranění zkříženého vazu v levém kolenu, hraje ve výborné formě a trefil se podruhé ve třech zápasech. Pekhart, který vedle stejných klubů prošel v české lize také Spartou, na gól v této sezoně zatím čeká.

Aktualizujeme...

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Brémy - Norimberk 3:3
Branky: 34. a 66. Elia, 8. vlastní Dabanli - 44. Kijotake, 53. Drmic, 70. Hloušek

17:30 Braunschweig - Stuttgart

1. Dortmund 7 6 1 0 21:5 19
2. Bayern Mnichov 7 6 1 0 14:2 19
3. Leverkusen 7 6 0 1 17:7 18
4. Hannover 7 4 0 3 10:10 12
5. Hertha Berlín 7 3 2 2 13:8 11
6. Mönchengladbach 7 3 1 3 17:13 10
7. Brémy 7 3 1 3 8:11 10