Páté místo Slavii nestačí. Kouč Uhrin chce útočníka a tvořivého hráče

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 12. 2015 9:48
Přestože fotbalisté pražské Slavie získali za úvodních 16 kol první ligy 26 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2008/09, jejich trenér Dušan Uhrin není s průběžným pátým místem v tabulce po podzimu spokojen. Mrzí ho, že červenobílí ztráceli body doma.
Dušan Uhrin, trenér Slavie.
Dušan Uhrin, trenér Slavie. | Foto: ČTK

Praha - Přestože fotbalisté pražské Slavie získali za úvodních 16 kol první ligy 26 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2008/09, jejich trenér Dušan Uhrin není s průběžným pátým místem v tabulce po podzimu spokojen.

Mrzí ho, že červenobílí ztráceli body doma. O posilách pro jarní sezonu zatím nechtěl spekulovat, uvítal byl ale útočníka, který by byl alternativou k nejlepšímu střelci Milanu Škodovi.

"Kdyby mi řekl někdo na začátku sezony, že budeme mít 26 bodů, byli bychom asi spokojeni. Ale dneska spokojen být nemůžu, protože jsme mohli mít o tři čtyři body víc," řekl novinářům Uhrin.

"Mohli jsme být třetí nebo čtvrtí"

Jeho celek po nedělní porážce 1:2 v závěrečném podzimním kole v Liberci klesl na páté místo. "Já třeba s pátou příčkou vůbec spokojený nejsem. Kdybychom to s Libercem zvládli, mohli jsme být třetí nebo čtvrtí. Pokazili jsme si to zejména v domácích utkáních, která jsme remizovali a která jsme měli vyhrát," podotkl Uhrin, jehož tým je v tabulce domácích duelů až devátý, zatímco venku byl druhý nejlepší po vedoucí Plzni.

Slávisté ztrácejí pouze tři body na třetí místo a mohou na jaře zaútočit na první účast v pohárech od sezony 2009/10. "Je to pozitivní, protože tři body ztráty nejsou moc. Hned za námi jsou ale mužstva, která zase pomýšlejí, aby byla na naší pozici. Je to tak střídavě oblačno, protože jsme mohli mít o pár bodů víc. I s Libercem jsme, když nic jiného, měli uhrát remízu," připomněl Uhrin, že Slavia ztratila U Nisy vedení.

Páté místo ale podle něj asi odpovídá výkonům mužstva. "Propadli jsme akorát v Brně a špatně jsme hráli s Mladou Boleslaví, s níž jsme remizovali. Ale ostatní utkání jsme odehráli velice dobře, vyhráli jsme derby se Spartou, což vidím jako velice pozitivní," řekl Uhrin.

Těší ho, že se během podzimu po příchodu nových majitelů, čínské společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, stabilizovala finanční situace klubu. "Jsme rádi, že máme generálního sponzora, že máme změnu ve vedení. Co bylo předtím, nebylo moc dobré. Víme, jak Slavia mohla skončit. Teď máme dobré zprávy ohledně organizace našeho klubu, tak doufám, že to tak dobře bude pokračovat," podotkl Uhrin.

Posily? Uhrin má hodně představ

V zádech se silnými majiteli zřejmě bude Slavia v zimě výrazně posilovat kádr, kouč ale o konkrétních jménech zatím nechce mluvit. "Nějaký pohyb v kádru bude, ale to vám teď neřeknu, protože to má na starosti sportovní ředitel pan Jinoch. To je otázka na něj, jak jsme na tom s vyhlédnutými posilami," konstatoval Uhrin. "Já mám hodně představ, ale teď tu mám mužstvo, které doteď vybojovalo pátou příčku a zasloužilo si ji. Zatím to řeknu takhle: žádné posily nemáme," dodal.

Rád by ale získal útočníka, protože Slavia nemá odpovídající alternativu k reprezentantu Škodovi, který nastoupil ve všech 16 kolech a dal deset gólů. "Už před sezonou jsme chtěli hráče určitě do útočné fáze, tam máme deficit. Milan Škoda nám odehrál všechna utkání, ne všechna byla úplně podle mých představ, ale bylo to zaviněné zdravotními problémy," řekl Uhrin. "Chceme i jednoho tvořivého hráče. Nicméně ti hráči, kteří přijdou, musí být lepší než ti, které tady máme," dodal.

Potěšilo ho, že Slavia má druhou nejvyšší návštěvnost po Plzni a v diváckém zájmu nečekaně porazila i Spartu. "Přilákali jsme lidi do hlediště, což je hrozně důležité pro náš klub celkově. Fanoušci na nás chodí ve velkém počtu i jezdí ven. To je pro nás jen dobře," řekl Uhrin.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy