Páté místo Slavii nestačí. Kouč Uhrin chce útočníka a tvořivého hráče

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 12. 2015 9:48
Přestože fotbalisté pražské Slavie získali za úvodních 16 kol první ligy 26 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2008/09, jejich trenér Dušan Uhrin není s průběžným pátým místem v tabulce po podzimu spokojen. Mrzí ho, že červenobílí ztráceli body doma.
Dušan Uhrin, trenér Slavie.
Dušan Uhrin, trenér Slavie. | Foto: ČTK

Praha - Přestože fotbalisté pražské Slavie získali za úvodních 16 kol první ligy 26 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2008/09, jejich trenér Dušan Uhrin není s průběžným pátým místem v tabulce po podzimu spokojen.

Mrzí ho, že červenobílí ztráceli body doma. O posilách pro jarní sezonu zatím nechtěl spekulovat, uvítal byl ale útočníka, který by byl alternativou k nejlepšímu střelci Milanu Škodovi.

"Kdyby mi řekl někdo na začátku sezony, že budeme mít 26 bodů, byli bychom asi spokojeni. Ale dneska spokojen být nemůžu, protože jsme mohli mít o tři čtyři body víc," řekl novinářům Uhrin.

"Mohli jsme být třetí nebo čtvrtí"

Jeho celek po nedělní porážce 1:2 v závěrečném podzimním kole v Liberci klesl na páté místo. "Já třeba s pátou příčkou vůbec spokojený nejsem. Kdybychom to s Libercem zvládli, mohli jsme být třetí nebo čtvrtí. Pokazili jsme si to zejména v domácích utkáních, která jsme remizovali a která jsme měli vyhrát," podotkl Uhrin, jehož tým je v tabulce domácích duelů až devátý, zatímco venku byl druhý nejlepší po vedoucí Plzni.

Slávisté ztrácejí pouze tři body na třetí místo a mohou na jaře zaútočit na první účast v pohárech od sezony 2009/10. "Je to pozitivní, protože tři body ztráty nejsou moc. Hned za námi jsou ale mužstva, která zase pomýšlejí, aby byla na naší pozici. Je to tak střídavě oblačno, protože jsme mohli mít o pár bodů víc. I s Libercem jsme, když nic jiného, měli uhrát remízu," připomněl Uhrin, že Slavia ztratila U Nisy vedení.

Páté místo ale podle něj asi odpovídá výkonům mužstva. "Propadli jsme akorát v Brně a špatně jsme hráli s Mladou Boleslaví, s níž jsme remizovali. Ale ostatní utkání jsme odehráli velice dobře, vyhráli jsme derby se Spartou, což vidím jako velice pozitivní," řekl Uhrin.

Těší ho, že se během podzimu po příchodu nových majitelů, čínské společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, stabilizovala finanční situace klubu. "Jsme rádi, že máme generálního sponzora, že máme změnu ve vedení. Co bylo předtím, nebylo moc dobré. Víme, jak Slavia mohla skončit. Teď máme dobré zprávy ohledně organizace našeho klubu, tak doufám, že to tak dobře bude pokračovat," podotkl Uhrin.

Posily? Uhrin má hodně představ

V zádech se silnými majiteli zřejmě bude Slavia v zimě výrazně posilovat kádr, kouč ale o konkrétních jménech zatím nechce mluvit. "Nějaký pohyb v kádru bude, ale to vám teď neřeknu, protože to má na starosti sportovní ředitel pan Jinoch. To je otázka na něj, jak jsme na tom s vyhlédnutými posilami," konstatoval Uhrin. "Já mám hodně představ, ale teď tu mám mužstvo, které doteď vybojovalo pátou příčku a zasloužilo si ji. Zatím to řeknu takhle: žádné posily nemáme," dodal.

Rád by ale získal útočníka, protože Slavia nemá odpovídající alternativu k reprezentantu Škodovi, který nastoupil ve všech 16 kolech a dal deset gólů. "Už před sezonou jsme chtěli hráče určitě do útočné fáze, tam máme deficit. Milan Škoda nám odehrál všechna utkání, ne všechna byla úplně podle mých představ, ale bylo to zaviněné zdravotními problémy," řekl Uhrin. "Chceme i jednoho tvořivého hráče. Nicméně ti hráči, kteří přijdou, musí být lepší než ti, které tady máme," dodal.

Potěšilo ho, že Slavia má druhou nejvyšší návštěvnost po Plzni a v diváckém zájmu nečekaně porazila i Spartu. "Přilákali jsme lidi do hlediště, což je hrozně důležité pro náš klub celkově. Fanoušci na nás chodí ve velkém počtu i jezdí ven. To je pro nás jen dobře," řekl Uhrin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy