30. 9. 2010 23:19
Palermo - Lausanne 1:0, Utrecht - Liverpool 0:0
Liverpoolské tápání pokračuje
Liverpoolské tápání pokračuje | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Palerma dnes ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy porazili ve "sparťanské" skupině F švýcarské druholigové Lausanne 1:0 a bodově se dotáhli na pražský tým.

Domácí Sicilané, kteří na úvod soutěže prohráli 2:3 na Spartě, sice v zápase dominovali, ale dlouho se střelecky trápili. O jejich nejtěsnější výhře rozhodl až v 79. minutě záložník Migliaccio. Palermu se sice po více než čtyřech měsících vrátil uzdravený kapitán Fabrizio Miccoli, ale ještě před přestávkou musel ze hřiště kvůli problémům s lýtkem.

Zprvu šance, pak selhání. Tři góly CSKA srazily Spartu
Chovanec: Svoji kůži CSKA neprodáme lacino
Kotník nebolí, raduje se Messi. Špílmachr hlásí návrat

Souboj českých krajních obránců Tomáše Ujfalušiho z Atlétika Madrid a Michala Kadlece z Leverkusenu skončil remízou 1:1. Hosty z Německa poslal do vedení na konci prvního poločasu švýcarský útočník Derdiyok, skóre srovnal po přestávce z penalty Portugalec Simao. Španělský obhájce trofeje zatím v druhém ročníku soutěže získal pouze jeden bod.

Ve šlágru kola si rozdělily body Manchester City a hostující Juventus Turín. Italský celek, v jehož obraně nastoupil krajní bek Zdeněk Grygera, poslal po deseti minutách do vedení útočník Iaquinta, na konečných 1:1 vyrovnal ve 37. minutě záložník Johnson.

Liverpool potvrdili špatnou formu z anglické ligy a jen bez branek remizovali v Utrechtu. Nizozemský klub, za který odehrál 82 minut i defenzivní univerzál české jednadvacítky Jacob Lensky, zopakoval výsledek 0:0 z úvodního duelu s Neapolí.

Hráči italského celku dnes sice v Bukurešti se Steauou prohrávali po úvodní čtvrthodince už o tři branky, ale nakonec dokázali i díky vyloučení domácího Kapetanose vyrovnat. Remízu Neapole zachránil až v osmé minutě nastaveného času uruguayský útočník Cavani.

Brankou v posledních minutách přišli o body fotbalisté Anderlechtu, kteří i s českým triem Ondřej Mazuch, Jan Polák a Lukáš Mareček prohráli na půdě Hajduku Split 0:1 a ani v druhém zápase EL nebodovali.

Vítěznou premiéru na lavičce Sevilly prožil trenér Gregorio Manzano, jehož svěřenci zvítězili na půdě Dortmundu 1:0 brankou Itala Cigariniho. Favorizovaný německý tým, který zápas dohrával v deseti bez vyloučeného obránce Schmelzera, přerušil sérii sedmi výher v soutěžních zápasech.

Výsledky:

Skupina A:
Lech Poznaň - Salcburk 2:0 (0:0)
Branky:
47. Arboleda, 80. Peszko.

Manchester City - Juventus Turín 1:1 (1:1)

5. Smet - 21. Frau.

Sporting Lisabon - Levski Sofia 5:0 (2:0)
Branky:
30. Carrico, 43. Maniche, 53. Salomao, 61. Postiga, 79. Fernández.

Branky:
5. Rodionov, 49. Koncevoj, 77. Bressan z pen., 83. Olechnovič - 89. Sigthorsson.

Šeriff Tiraspol - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)

Branky:
43. z pen. a 57. Lazovič, 1. Hubočan, 13. Bruno Alves - 37. Liberopulos, 83. Kafes z pen.

Skupina H
Odense - Stuttgart 1:2 (0:0)
Branky:
78. Johansson - 72. Kuzmanovič, 86. Harnik.

18. Pazzini z pen.

Metalist Charkov - PSV Eindhoven 0:2 (0:2)
Branky:
27. Dzsudzsák z pen., 30. Berg.

Skupina J:
Paris St. Germain - Karpaty Lvov 2:0 (2:0)

Branky:
2. vlastní Cribari, 12. Tanase, 16. Kapetanos - 44. Vitale, 73. Hamšík, 90.+8 Cavani.

Utrecht - Liverpool 0:0

Skupina L:
Rapid Vídeň - Besiktas Istanbul 1:2 (0:0)
Branky
: 51. Kavlak - 55. Hološko, 63. Bobo.

CSKA Sofia - FC Porto 0:1 (0:1)
Branka:
16. Falcao.

před 15 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.